rolling; 2 veya daha fazla arabanın yan yana gelip düz yolda kimin daha hızlı olduğunu anlamak için yapılan atraksiyondur. istanbul'da genellikle tem ve kurtköy kullanılmaktadır. sadece düz yolda yapılabildiği için tehlike diğer saçma atraksiyonlardan daha azdır.

dip not: siz yine de tanımadığınız adamla denemeyin.
bilinçli olanlara lafım olmamakla birlikte, bu işi yapan çok cahil adam var.
4 şerit tem'i en işlek saatlerinde yavaşlatıp önünü açmaya çalışanlar mı istersin yoksa gidip masum birine arkadan 200km hız ile saplananlar mı.

şahsen şeritleri yavaşlatmaya çalışan 'yancıları' görünce üstlerine kırıyorum yada fotoğraflarını çekip emniyete gönderiyorum. (bkz: 0552 155 01 55), (bkz: 0533 155 01 55).
2'de 80'de basarım cümlesinin kısaltılmış halidir :D
Bilinçli olarak yapıldığında masum insanlara zarar gelmesi çok ama çok zor olan zevkli şey.
Öncelikle gece geç vakit olmalı, sık kullanılan yollar değil de nispeten daha boş yerlerde yapılmalı(bakırköyde böyle 7-8 yer biliyorum), eğer başka bir araç görülürse yavaşlanmalı vb.
Ayrıca belli bir hız(örn. 50 km/s) ile başlanmak istiyorsa araçlardan biri 3 kere korna çalmalı akabinde hızlanılmalıdır, racon böyledir çünkü.
bilinçli şekilde, boş yollarda , gece geç saatlerde yapıldığında çok tehlikeli olmayacaktır. Trafik yoğunluğunda 50-60 km/h lere düşüp trafiği aksatmak apaçi işidir.
Şu meşhur czt durumuna düşülmemelidir, bırakıldıktan sonra zorlamanın alemi yoktur.
bkz. www.youtube.com/watch?v=2t8r0txvLgM
Tünel yapmak, rüzgar yapmak kısmı en tehlikeli olandır. 200+ hızda Kavacığa doğru aynı şeritte aynalarinı birbirlerinin altına sokmuş vaziyette deneme yapan 106 GTI ve Clio RS örneğini gözlerimle görmüştüm.
Kimin daha hızlı olduğunu görmek için aynı anda basılır. Genellikle 2. Vites 60 ta basılır dizeller 3 te basarlar apaçiliğin en masum şekillerinden birisidir
Cahil olanlarından 1 tanesini dün Tem'de kamyon kasasına yazılmış şekilde gördüm.
Trafikte yapmaya arkadaş şunu, boş yol mu kalmadı?
güvenli diyen arkadaşlara ithafen :www.youtube.com/watch?v=VruWHHEnZGw

gece geç saatlerde ancak ve ancak riski azaltırsın ama kesinlikle güvenli veya başkası için tehlike arz etmiyor gibi ifadeler kullanılmaz. gece geç saatte hız yapıp da kaza yapanların hepsi sizin gibi düşünüyordu emin olun.
Kim daha zenginse onun kazandığı spor dalı :) (Not : Benim düşüncem) =)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri