polonyalı formula 1 pilotu olarak bilinse de formula 1'i uzun süre önce bırakıp WRC kovalamaya başlamıştır. Yani şu sıralar eski f1 pilotu olarak anılmaktadır. WRC'de ise yaptığı kazalar ile meşhurdur. Agresif sürüş stili ile genelde WRC yarışlarını kaza ile sonlandırır. Şahsen ben sürüş stilini beğeniyorum ama bir de sonu kaza ile bitmese güzel etaplar izleyeceğiz kendisinden.

kazaların efendisi !
formula 1'de yarışan ilk polonyalı pilot. yaklaşık 200 km hızla duvara girip sağ kurtulmuş ve üzerine imkansız demelerine rağmen yeniden pistlere dönmeyi başarmıştır.
2011'de İtalya'da yerel bir rallide yaptığı kazadan sonra F1'den ayrılmak zorunda kalmış, 2013'te yarışmaya başlayıp, WRC2 Dünya Şampiyonu olmuştur.

Sonrasında WRC'ye geldi, kendi takımını kurdu ama çok başarılı olamadı. 2011'deki kazası olmasaydı F1'de büyük işler yapabilirdi, 2008'de BMW Sauber ile Kanada GP'sini kazandı ve F1'de yarış kazanan ilk Polonyalı pilot oldu.

Umarım kendini alıkoymaz yarışmaktan, tarz olarak çok sevdiğim, motorsporlarının ihtiyacı olan bir karakterdir.
şöyle bir sanat eseri şeklinde kaza yapmayı başarmış pilot.
2 ağustosta Macaristan sezon içi testlerine katılmış pilot. bu sayede ilk defa 2017 f1 aracı sürmüştür ve yaz arasından sonraki ilk yarış Belçika grand prix'sinde renault pilotu jolyon palmer'ın yerine geçmesi kuvvetle muhtemeldir
Macaristan testlerinde J. Palmer'ın Hungaroring'de Q2'de elendiği dereceden sadece 0.1 saniye yavaş kalmıştır. Attığı 142 tur da iki yarış mesafesine tekabül ediyor. Sanırım yetenekli kel Spa'da gride geri dönecek.
2018 F1 sezonunda bir ihtimal Williams takımıyla geri dönebileceği konuşulan Polonyalı pilot.
2019 F1 sezonunda Williams koltuğunda tekrar yarışacak pilottur. Geçen yıl belki demişiz olmadı, bu yıl göreceğiz kendisini. O hayati derecede kritik olan kazadan sonra hiç yılmadan çalışan, WRC2'de dünya şampiyonluğu yakalayan ve geç de olsa F1'e dönebilen Kubica'nın hikayesi son derece ilham verici.

Yakın zamanda hakkında bir belgesel ya da film yapılırsa hiç şaşırmam. Gride hoşgeldin Kubi. Özlemiştik seni.
Williams'ta Stroll ve Sirotkin aracı kucak kucağa, dinlene dinlene sürse de onlardan daha hızlı olacak adam.
'kazayla' f1'den wrc'ye gitmiş, gidiş o gidiş, lakin o gidiş gidiş değil yine bi' ton kaza yapmış, kazayla f1'e geri dönmüş polonyalı sürücü.

bir nevi mad max.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri