1969 doğumlu araba aşığı olan televizyoncudur.
Kendisini çoğumuz Top Gear ile tanıdık. 1.70 metrelik boyu genellikle goy goy sebebidir.
National Geographic için çektiği bölümlerle de aynı şekilde dalga geçilir, biz yinede kendisini sever sayarız.
Her konuda bir rol almıştır . Denildiği gibi N.Geo da türlü türlü şeyler yapıyor , keza Top Gear da öyle. Adam gibi adamdır . Ben daha kısa sanıyordum kısa boy iyidir her türlü araca biner inersiniz ( kısa boylu tesellisi)
'1.50 boyu var türlü türlü huyu var' terimine bire bir uyan kişilik. Çok severiz.
Oldukça esprili,eğlenceli, TopGear'da goygoy sebebi olarak güldüren kişiliktir. Sevilir.
Porsche tutkunu olarak bilinir ve sahnede bu konuyla üzerinden espriler üretilir. Özellikle Jeremy clarkson böcek benzetmeleri ile (bkz: Porsche 911'in vw beetle'dan türemiş olması) onu aşağılar. Hatta en son top gear dağılmadan önce 991 gt3'lerin alev alma problemleri üzerine kendisine bir çift gt3 amblemli mutfak eldiveni hediye etmiştir. Evet gt3'ü ve başka 911'leri var...
Topgear in en aklı başında insaniydi.
The Grand Tour programının çekimlerinde Rimac Concept One ile ciddi bir kaza geçirmiş sevilen TV programcısıdır. Kaza İsviçre'de Hemberg Hillclimb yarışında gerçekleşti.

Neyse ki Hammond'ın bu kazadan sadece dizi kırılarak kurtulduğu haberi geldi. Bundan da sağ çıktı, bu adam sanırım 9 canlı ama bunları hızlı bir şekilde harcıyor.
The Grand Tour çekimlerinde yaşadığı kazayı Rimac Ceo'su ile konuştuğu video drivetribe kanalında bulunabilir. Onun dışında burdan kendisine sesleniyorum; ' bu ikinci oldu hamster bence üçüncüyü zorlama.'
Hemen yukarıdaki entry'de sözü geçen videoyu yukarıdan izleyebileceğiniz kişidir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri