01 Haziran- 30 Aralık tarihleri arasında gezilebilecek, Mustafa Koç'un anısına, Rahmi Koç müzesinde düzenlenen sergidir.

Şöyle bir basın bülteni vardır:
Koç’un gençlik yıllarında ilgilendiği ralli sporunun Türkiye’deki tarihini 18 pilotun 25 aracını sergileyerek anlatan sergi, 01 Haziran–30 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Türkiye’de 1960’lı yılların sonundan itibaren bilinmeye başlanan ralli sporunun aradan geçen yarım asırlık dönemde çıkarttığı şampiyonların ve onlara ait araçların tanıtıldığı sergi, bu sporun Türkiye’de tanınmasına büyük emek harcayan Mustafa V. Koç‘a ithaf edildi.

İlk planlaması ve hazırlık çalışmaları Koç’un sağlığında başlayan ve vefatının ardından tamamlanan Retro Ralli Sergisi’nde; Renç Koçibey‘den Serdar Bostancı‘ya, Nejat Avcı‘dan Cem Hakko‘ya, Ali Karacan‘dan Volkan Işık‘a, İskender Atakan‘dan, Serkan Yazıcı‘ya bu spora gönül veren 18 pilotun, yılları 1968-2006 arasında değişen 25 farklı otomobili yer alıyor.

Opet, Ford, Fiat, Opel, Pirelli, Allianz, LG, Norm Cıvata, Beyçelik Gestamp, Martur, Power Grup ve Number 1’ın da destekçileri arasında yer aldığı sergide Koç’un 1991 Rallikros Şampiyonasında birincilik kazandığı Ford Sierra Cosworth model araç da ziyaretçileri bekliyor.

Gidip görmek lazımdır, özellikle de bu otomobilleri hiç gömeyenlerin kaçırmaması gereken bir sergidir.
rahmi koç müzesi'ndeki diğer klasikleri hesaba kattığımızda güzel bir tur olacağının habercisi sergi. gitmeyen varsa güzel bir fırsat.
fotoğraflarıyla ilgimi cezbetmiş sergidir.
gidip görülesi. görünce buralara detaylı entryler yazılası.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri