otomobil kültüründen anlamayan, bilgi sahibi olmayan ve bide üzerine fikir beyan eden organizmaların ağzına dolanmış olan laf. evet, yeni model merces-benz'in ufak serilerden bahsederken derler bunu.
"reno motoru var aga mercedes mi kaldı aq almam bidaha böheü"

bu güzel kardeşimize bmw'nin psa grubunun motorlarını kullandığını söylemek istiyorum buradan. gerçi ona da bi kulp bulursunuz. bana mercedes mühendisi sanki amk. sadece bu da değil. bildiğinizden daha fazla ortak kullanılan motorlar var.
buyrun:

www.sekizsilindir.com/2015/03/hangi-marka-hangi-markann-motorunu-kullaniyor.html

lütfen gidip tüm gece bir lada fabrikasının önünde ağlayınız.
Mercedes mi kaldı aga reno motoru kullanıyo aq behöü diyenlerden biriside ben olarak açıklama yapmak istiyorum.
Mercedesin mükemmel sorunsuz bir 1.5 dizel 3 silindirli motoru varken reno motoru kullanması kafama takılıyor arkadaş.
Mitsubishi colt ta 1.5 dıd smart forfour da 1.5 dizel seçeneğiyle satılan bu motor ciddi anlamda sorunsuz, hani yağını suyunu koy devam et derler ya heeh öyle.

Reno motorunu ele alırsak kesinlikle kötü bir motor diyemem. Amma mercedesin 1.5 dizelinden daha iyide diyemem. Yakıt desek 1.5 dıd bir tık daha iyi atiklik yine 1.5 dıd. Sorunsuzluk desek kendini kanıtlamış.

Geriye tek kalan maliyet. Eğer bir mercedesse maliyet 2. Plan olmalıdır değilse zaten o mercedes değil herhangi bir pahalı alman arabasıdır. Gömüştürmem bu kadar.

Tanım:"reno motoru var aga mercedes mi kaldı aq almam bidaha böheü" dediğim başlık.
Cehalet kokan söylemdir. Fransızların anladığı iyi bir iş vardır, o da düşük hacimli dizel.
Daha çok motorum iyi olmamasından değil de, Mercedes gibi bir markanın Premium kimliğine uyum sağlamadığı için söylediğim sözdür. Sonrasında motorun ne kadar iyi olduğunu anlatır sadece bu segment için biraz gürültülü ve titreşimli olduğunu söylerim. Yoksa tutumluluğu, dayanıklı olması gibi şeylere kimsenin bir şey diyeceğini zannetmiyorum.

Bir not da PSA motoru kullanan BMW için söylemek istedim. Eski bir BMW çalışanı olarak PSA ile ortak kullanılan motorun üretiminin BMW tarafından yapıldığını ve sonrasında PSA modellerinde kullanıldığını söylemeliyim. Yani aslında BMW PSA değil, PSA BMW motoru kullanıyor diyebiliriz. Kaldı ki BMW'de motor uzunlamasına PSA'da enlemesine durduğu için aslında karakterleri de tamamen farklıydı. Sadece silindir çap ve strokları aynı onun dışında egzoz manifoldu, hava filtre lokasyonu, emme manifoldu gibi parçaların yeri de farklıdır.
klişedir, klişe olduğu kadar bir mercedes kaputu altından dci ıslığı ve sesi duymak da biraz sinir bozucudur. keza bu klişeyi söyleyenler biraz haklıdır da. Kullanılan modeller mercedes fanları tarafından pek beğenilmez. A, CLA, B serileri.
Genelde haklı bulduğum eylemdir. Fakat bu Röno’yu kötülemekten değildir. Mercedes dünyada kendini kanıtlamış bir marka olarak, Röno’dan daha iyi bir dizel motor yapamıyorsa kendi ayıbıdır.
bunlar da ilginizi çekebilir