1996'dan 2000 yılına kadar üretilen modelin tam Türkiye'lik olduğu modeldir.
Sebeplerine gelince, kabin düşündüğünüzden çok daha geniş.
Yakıt sarfiyatı ortalama 6 litre.
Yedek parça çok ucuz.
Tüm ustaların bildiği bir araba, usta usta dolaştırmaz.
11.000 - 12.000tl gibi bir fiyata bundan daha iyisi alınamaz.
Kuş grubunun katilidir.
Şahin, serçe, kartal alacak kişilerin aslında alması gereken arabadır. Çok daha sorunsuz, daha güncel görünümlü ve daha ekonomiktir. İnsanların tofaş hastalığından kurtulup twingo hastalığına kapılması sağlıkları için daha iyi olacaktır.
Mercedes işbirliği sonucunda yeni smart fortwo ve forfour ile platform kardeşi olan yeni nesili arkadan motorlu ve arkadan çekişli olarak üretilmektedir.

Özünü (bkz: beetle) inkar ederek up!'ın bu alt yapıda üretmenin verimsiz, maliyetli vs. olduğunu söyleyen Volkswagen'nin aksine Renault yeni Twingo'yu hem dört kapılı, hemde motorun üzerinde makul boyutlarda bagaj hacmi bırakarak üretmiştir. Bu sayede boşalan önde daha iyi bacak mesafesi ve dönüş için ekstra tekerlek açısı oluşturmuştur ki bunlar da bir şehir aracı için önemli faktörler. Renault un satış politikasını bilemem fakat A segmenti bir araç alacak olsaydım ilk tercihim olurdu.

Tabi gönül isterdi ki gordini veya r.s versiyonu ile mest olalım lakin Renault yönetimi böyle bir planlarının olmadığını belirtti. Yine de fransızlara belli olmaz; şaşırtmayı severler, Renault 5 turbo ve
Clio V6'yı üreten firma konsepti canlardırarak çenelerimizi düşürebilir.
(bkz: Renault Twinrun)
bunca yıldır yollarda olmasına rağmen bir kere bile bozulduğunu görmedim arabadır.
yıllarca bu arabaya binmiş bir arkadaşım kendisi için 'keçi' der. allem eder kallem eder yine de yolu bitirir diye devam eder anlatırken. bence de bu fiyat bandında alınabilecek en mantıklı arabalardandır.
Fiyatının çok daha fazlasını verebilen bir araçtır. Minimalist düşünen herkes çok keyif alacaktır. Açılır tavanlı,makyajlı kasa anason sarısı veya turkuaz rengine sahip olmayı çok istediğim araçtır. Daha sonra aile ile de kullanma sebebi ile 4 kapılı modele kaymak zorunda kalmışımdır. Hala yolda gördüğümde mutlu olurum.
(bkz: öğrenci arabası) dır ayrıca. Sevdiceğiniz ile koltukları tamamen yatırıp dümdüz yatak haline getirebilir, tavanı da açıp yıldızları seyredebilirsiniz sıcak yaz akşamlarında.
seneye yaz nasipse 99 model üzeri çift hava yastığı ve klimalısından alacağım renault modeli. çocukluk hayalim. ilk arabam. ilk aşkım. 15 bin lirayı bir denkleştireyim kavuşuyoruz birbirimize twi'ciğim.
ayrıca fun club'u var. ziyaret edilmeli.

bikaç ay sonra gelen edit: twingo almadım. colt cz3 aldım. iyi ki de almışım.
İçinde kendimi güvende hissedemediğim ama çok şirin olan araba.
Bu arada içi inanılmaz geniştir, hiç öyle Fiesta falan gibi değildir.
Fiyat / performans olarak çok çok öndeydi 1 ay kadar öncesine kadar ama artık sahipleri uyandı bildiğin zam yaptılar. Bozulmaması, segmentine göre kabinin büyük olması falan çok güzeldi halbuki. Kavuşmalar yalan oldu gibi.
Küçük ama etkili, ucuz ama efektif otomobil.
Bu piyasa şartlarında Türkiye'de alınabilecek ucuz yollu otomobillerin başında gelir.
Yedek parçasının da uygun olması en büyük fırsatlardan biridir.
Forum sitesi, facebook gruplari ve aktif olarak düzenledikleri buluşmalarıyla kendilerini ayrı bir sevdiren parasının hakkını son damlasına kadar hakeden renault modeli
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri