Esnafın, geliri düşük kişilerin can kurtaran simididir.
dacia gibi ne olduğu belli olmayan plastiklere ve detaylara sahip değildir. Sonuçta bir renault olduğu için bence alınabilecek en makul ve en mantıklı arabadır. ortalama yakıt tüketimi 4-4.5 litre civarlarındadır.
en dolusu listede 54.000tl olarak görünüyor ama bayi'ye gittiğinizde 50.000tl'lik bir satış fiyatına alabiliyorsunuz. şirket için değilse beyazından uzak durmanızı öneririm.
ülkemizde en çok zulmü gören arabadır.
şirketlerin genellikle en 'fakirine' verilen araba olduğu için hiç değer görmez. içinde biralar içilir, sigaralar tüttürülür o gıkını çıkarmaz. kendisini her gördüğümde bu sebeplerden dolayı içimden 'zavallım' diyorum.
yinede bana mısın der yoluna devam eder. tarzı 'bir umuttur yaşamak'tan farksızdır.
Arabanın hasıdır. Arabayı eğer bir taşıt olarak görebilirsek kıymetini anlarız. Bu fiyata kimse sedan araba satmıyor, onu da geçtim hiç bir araba bu kadar zulüm de görmüyor. Şirketlerin otomobilleri oldukları için bunu kullanan gavatlar genellikle ne tümsekte yavaşlar ne de çukurda. Zulüm aracıdır kendisi.
yaklaşık iki senedir sorunsuz bir şekilde kullandığım arabadır. yakıt tüketimi konusunda oldukça cimridir.özellikle uzun yolda dolu depo ile 900 km. civarında yol yapabilir.
sudan ucuza binilen otomobiller kategorisinde başı çeken arkadaşlardan bir tanesidir.
gelişmiş arabaları beceremeyen ama böyle basit arabalarda 1 numara olan renault için bir yüzakıdır .
1. Vitesi olmayan arabadir.
İlk entryde dacia gibi ne olduğu belli olmayan malzeme yok denmiş ama bu aracın parçalarının %95 ı dacia ile aynı. Bazı ülkelerde renault bu kasayı sadece amblem farkıyla dacia logan olarak satıyor.
Ata bile binseniz daha düşük maliyetle yolculuk yapmanız çok zor
Dacianın memleketi olan romanyada direk dacia fabrikasında çalışan arkadaşıma göre romanyada dacia symbol olarak satılıyor. Logo hariç dacia. Peki bu kötü bir şey mi, hayır değil. Herşeyi vasat. Bu fiyata da bu kadar. Son bir aydır şirket aracı olarak kullanıyorum. Belki benden önce gördüğü eziyetlerdendir ama vitesler biraz zor geçiyor ve geçip geçmediğini tam anlamıyorsunuz. Bana hissettirdiği şey rahat edemezsin ama seni yolda bırakmam. Rüzgar gürültüsü tahminimden çok daha az. Hatta sanki clio sw den daha iyi ama yol gürültüsü evlere şenlik. Trim sesi az değil ama fiat punto ya da linea kadar da değil. Rüzgardan etkileniyor. Direksiyon olması gerekenin tersine, yavaş iken sert hızlı iken sanki rot kolu çıkmış gibi boş. Virajda o kadar yatıyor ki, kafadan kaymadan önce devrilecekmiş gibi. Siz siz olun iyi lastik takmayın. Bırakın kaysın. Yoksa kesin devrilir. Az yakıyor az yakıyor az yakıyor. Bence o da viteslerin oranı uzun oluşundan. Benim passat 7. viteste 2000 devirde 113km/s hız ile gidiyor symbol de aynı şekilde 5. viteste aynı oranda gidiyor. Koltuk süngerinden bile çalmışlar sanki. Oturduğumda yanal destekler bile eziliyor.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri