Dördüncü nesil GT Line paketini test etmekte olduğum araçtır. Öyle ahım şahım bir bilgim yok araçlara dair, ama bir gerçek var ki Megane sınıf atlamış. Donanım ve görünümde artık Megane, 'uygun fiyatlı otomobil' imajını yıkmıştır. Sürüş konusunda ise aracın süspansiyonlarını çok sevdim, tatlı bir yumuşaklığı var. Arnavut kaldırımı yollarda bile minimum düzeyde rahatsızlık. Frenlerde bir boşluk var gibi, ama fren performansı gayet güzel. ABS kararında ve iyi bir yavaşlama sağlıyor, ekstrem koşullar haricinde arkadan kayma yok.

Eco modda direksiyon çok yumuşak, ama spor moda aldığınızda resmen size keyif ve güven vermeye adanmış bir hissiyat ile karşılaşıyorsunuz.

Performansa diyecek bir şey yok, daha önce kendini kanıtlamış 1.6 dCi, 130 bg ve 320 Nm tork ile 1300 devir üzerinde her an gücü ve çekişi hissettiriyor. Yakıt performansı da gayet başarılı, sakin kullandığınızda otomobil sportif görünümünü perdenin arkasına alıyor ve size iyi bir ekonomi sağlıyor. Trafik ve son derece yüksek gaz girişleriyle bile 6.2l/100 km değeri yakaladım.

Megane IV'de kötü sayabileceğim tek şey lastik ve rüzgar gürültüsünü içeriye çok alması. Bunun haricinde, araba olmuş efendim. 91,900₺ fiyatı bana biraz yüksek gelse de, ülkede artık ucuz araba kaldı mı ki?
tümünü gör
ilgili galeri