2017 Frankfurt Fuarı'nda tanıtılması planlanan hot hatch.

Şimdilik sadece casus fotoğrafları var ve tam bilgi yok elimizde ama kulağımıza gelen bazı şeyler de yok değil. Öncelikle otomobilin artık önden çekiş değil dört çeker üretileceği ve gücünün 350 bg civarında olacağı söylenmişti. Özellikle de Focus RS'in yarattığı etkiden sonra bu neredeyse kesin gibiydi ancaaaaak, son gelen bilgi yeni Megane RS'in yine ÖNDEN ÇEKİŞLİ olacağının neredeyse kesinleştiğini doğruladı.

Paris Fuarı’nda konuşan Renault yetkilisi, yeni RS’in EDC değil manuel şanzımanla da üretileceğini açıkladı. Renault yaptığı testlerde, kalkış kontrol sistemi içermesine rağmen, manuel versiyonun daha hızlı olduğu sonucuna varmış ve bu kararı almış. EDC opsiyon olarak otomobilde sunulacakmış.

Motor yine 2.0 litre olacak ama tamamen yeni bir ünite olacakmış. Elden geçirilecek motorun gücü tam olarak belli olmamakla birlikte 300 bg’in üzerinde olacağı kesin gibi.

Bir diğer heyecan verici gelişmeyse yeni RS’in 4WS sistemiyle gelmesi. Renault bu sistemi otomobilin çevikliğini arttırmak için tercih edeceğini söyledi ve getireceği ekstra ağırlığa rağmen bu kararı almışlar. Yani 911 GT3’teki gibi bir etki görebiliriz.

Yeni bir rekortmen geliyor, bizden söylemesi.

Araçla ilgili bilgiler geldikçe buradan paylaşmaya devam edeceğiz…

Takipte kalın.
tümünü gör