Ne zaman çıkacağı hala belli olmayan otomobil. Renault Sport cephesinin yeni bir çok teknoloji deneyeceği otomobil olacak aynı zamanda. Makyajlanana kadar almamak, ilk üretimde ortaya çıkabilecek sorunların düzeltilmiş olması için iyi bir opsiyon olacak bence.

Belli olan bilgilere gelince:

1- Araba 5 kapı olacak, tek kapı bir versiyonu olmayacak gibi görünüyor.
2- 4 çeker olması çok büyük bir ihtimal.
3- yaklaşık 350 beygir gücünde olacak.
4- hem otomatik hem de manuel vites olarak satılacak.
5- kendine rakip olarak ford focus rs mk3'ü almış.
Renault Sport'un nurburgring nordschleife için nasıl bir hedef belirlediğini merak ettiğim otomobil. Büyük ihtimalle en hızlı c segmenti otomobili ünvanını geliştirecekler. Rekor da zaten hala onlarda. Bir ara hybrid olacak falan dendi ama bir sonuç çıkmadı. Merakla bekliyoruz.
Umarız Renault Sport adı hybrid teknolojiye bulaşmaz (Şimdilik).

onun dışında 4 kapılı olmasındaki ısrarı anlayabilmiş değilim. Yapılan açıklamalarda da tek kapı üretmeyeceklerini ısrarla söylüyorlar. Son anda bir babayiğit çıkar da tek kapı da üreteceğiz der inşallah.
tek kapı versiyonunun dört kapılıların satış performansına göre çıkarılacağını düşündüğüm model. rakamlar beklentilerin altında çıkarsa görürüm onların geri viteslerini.
renault markasını ve çıkardığı işleri sevmememe karşın ön yargımı kırmayı başarmış tasarıma sahip otomobil.
renaultun megane serisi ile yine çağ atladığı 4. nesil araç. aynı durumu magane 1 den 2'ye, 2 den 3'e ve şimdi 3'den 4'e geçerken yaşatmıştır. 4'den 5'e geçerken ne yapacağı merak konusu.
merakla beklediğim otomobildir.
geçenlerde testler esnasında yakalanan, büyük ihtimalle de prototipi olduğu düşünülen model. tahmini olarak 300 beygir civarında bir motora ve hem otomatik hem de manuel seçeneğe sahip olacağı söylentiler arasında.
yakalanan prototip büyük ihtimalle doğru ki arkada çift egzoz var ve frenler brembo. muhtemelen araç brembo frenlerle gelecek. şaşılacak bir şey değil bu zaten.
2017 Frankfurt Fuarı'nda tanıtılması planlanan hot hatch.

Şimdilik sadece casus fotoğrafları var ve tam bilgi yok elimizde ama kulağımıza gelen bazı şeyler de yok değil. Öncelikle otomobilin artık önden çekiş değil dört çeker üretileceği ve gücünün 350 bg civarında olacağı söylenmişti. Özellikle de Focus RS'in yarattığı etkiden sonra bu neredeyse kesin gibiydi ancaaaaak, son gelen bilgi yeni Megane RS'in yine ÖNDEN ÇEKİŞLİ olacağının neredeyse kesinleştiğini doğruladı.

Paris Fuarı’nda konuşan Renault yetkilisi, yeni RS’in EDC değil manuel şanzımanla da üretileceğini açıkladı. Renault yaptığı testlerde, kalkış kontrol sistemi içermesine rağmen, manuel versiyonun daha hızlı olduğu sonucuna varmış ve bu kararı almış. EDC opsiyon olarak otomobilde sunulacakmış.

Motor yine 2.0 litre olacak ama tamamen yeni bir ünite olacakmış. Elden geçirilecek motorun gücü tam olarak belli olmamakla birlikte 300 bg’in üzerinde olacağı kesin gibi.

Bir diğer heyecan verici gelişmeyse yeni RS’in 4WS sistemiyle gelmesi. Renault bu sistemi otomobilin çevikliğini arttırmak için tercih edeceğini söyledi ve getireceği ekstra ağırlığa rağmen bu kararı almışlar. Yani 911 GT3’teki gibi bir etki görebiliriz.

Yeni bir rekortmen geliyor, bizden söylemesi.

Araçla ilgili bilgiler geldikçe buradan paylaşmaya devam edeceğiz…

Takipte kalın.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri