renault marka otomobillerin satışından ve satıştan sonraki dönemdeki işlemlerinden sorumlu olan oyak bağlantılı şirkettir. 10 ocak 1968 yılında kurulmuş olan bu şirketi, 20 milyon lira sermaye ile oyak ve tukaş kurmuştur. hisselerin çoğu oyak'tadır.

dönemin renault marka otomobillerinin yerli üretim olarak üretilmesini sağladılar, türk silahlı kuvvetleri mensuplarına çok uygun fiyatlarla otomobil sattılar, çok büyük hayır işlerine ön ayak oldular.

güzel firmadır vesselam.
Renault MAİS’te Görev Değişimi


--- spoiler ---
16 yıldır Renault MAİS Genel Müdürlük görevini yürüten ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan Sn. Muharrem İbrahim AYBAR’ın yerine, Sn. İzzet Berk ÇAĞDAŞ Renault MAİS Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

16 yıldır Renault MAİS Genel Müdürlük görevini yürüten ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan Sn. Muharrem İbrahim AYBAR’ın yerine, Sn. İzzet Berk ÇAĞDAŞ Renault MAİS Genel Müdürlüğü görevine getirildi. İş hayatına 1989 yılında E.C.A.'da mühendis olarak başlayan Çağdaş, 1991-2007 yılları arasında Doğuş Grubu’nda çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Sn.Berk Çağdaş, Haziran 2007’den itibaren Doğuş Otomotiv Grubu’nda Finansman, Bütçe Planlama, Risk Yönetimi, Strateji ve İş Geliştirme, İç Kontrol ve Yatırımcı İlişkileri’nden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı.

1967 yılı İstanbul doğumlu olan Sn. İzzet Berk Çağdaş, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme ve Endüstri Mühendisliği’nin ardından aynı üniversitede Fen Bilimleri Enstitüsü'nde İşletme Mühendisliği Anabilim Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. Çağdaş, takiben İşletme Anabilim Dalında doktorasını alarak, New York ve Chicago’da lisansüstü araştırma ve mesleki eğitim çalışmalarını tamamladı. Sayın Çağdaş aynı zamanda Harvard Business School’dan Advanced Management mezunudur.
--- spoiler ---
Renault-Dacia için tsk personeline efsane indirimler yapan şirket. Megane fiyatına Talisman satıp üstüne çok uygun kredi seçenekleri sunuyorlar muazzam olay
Tamam belki fazla abartıyorum bu konuları.
Fakat her malın bir alıcısı olduğunu veya erken kalkanın yol aldığını bildiklerini zannetmiyorum. Erken kalkan yol alır derken demek istediğim; taa 1995'te çıkmış ilk nesil Megane Hatchback gibi bir modelin ithalatına 2001 yılında başlamalarıydı. Gerçi milenyuma kadar R 12 ürettirdikleri de doğrudur. Peki ya Laguna II için neredeyse 2 sene bekletmeleri?
Çok şükür 2014'te tanıtılıp geçen ilkbaharda satışa sunulan Espace'yi saymazsak bu durum biraz düzeldi.
Her malın alıcısı vardır kısmına gelince, Avrupa'da Renault'nun ürün gamını renklendiren modeller (Twingo, Megane GT, Talisman Estate) Türkiye'de mevcut değil. Sonra da şirket otomobili potansiyeline dönüşüyor marka maalesef.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri