Renault'un ülkemizde en çok sattığı sedan otomobil. Renault Clio'nun poposu olan versiyonu da diyebiliriz. Ama hatchback kardeşine göre daha donanımsız ve daha ucuz bir fiyatla satılmaktadır.

Donanım ve konfor namına pek bir şey beklememek gerek. Koltuklarında yanal destek dahi yoktur. Kapılarının içi boştur, kapatınca teneke gibi ses çıkarır. Buna karşılık fiyatı da oldukça cazip tabii ki.

Şu anki fiyat listesi aşağıdaki gibidir:

Joy 1.2 16v 75 bg 44.050 TL 48.650 TL
Joy 1.5 dCi 90 bg 56.900 TL 61.500 TL
Touch 1.2 16v 75 bg 47.900 TL 52.500 TL
Touch 1.5 dCi 90 bg 58.750 TL 63.350 TL
Halkımızca 'sümbül' diye adlandırılmış olan araba. Oldukça ucuz oluşu onu filolarda bol bol görmemizi sağlamıştır. Beyaz olanlarından özellikle uzak durulmalıdır, keza %99'u filo çıkmasıdır.
taksi arabası. kiralama şirketleri bile artık kendisinden uzak duruyor.
elde ettiği satış başarısıyla segmentinde kendisine en yakın rakibi hyundai accent blue'yu bile ikiye katlayan otomobildir.
ne kadar sevmesek de satılıyor, ne kadar sevmesek de etrafta bolca görüyoruz maalesef.
2017 için tamamen yenilenen üçüncü nesli yollarda dolaşmaya başlamasına, hatta filocular ve taksiciler tarafından alınmaya, hatta ve hatta mâlum ortamlara düşmesine (sahibinden) rağmen hâlen renault'nun resmi web sitesinde görünmeyen otomobil.

Renault-mais uyuyor mu?!!
sürücülerinin %90'ının kafasına kürekle vurulması gereken otomobil. sürücü tarzı ancak bu kadar benzer olabilirdi. sürekli selektörler, tamponlara yapışmalar, sinyalsiz dönüşler ve yol vermemeler ne ararsan bunların sürücülerinde var. istisnaların kaideleri bozmadığı günümüzde bu arabayı süren şoförlerin adı çıkar arkadaş.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri