Çok değişik detaylarda dibe vurmuş arabadır. Örnek olarak arka spoiler yere basma kuvvetini %20 arttırmış, arka difüzör ise %80. Renk olarak kesinlikle Sirius Sarısı tercih edilmeli gerçekten çok albenili.
İç mekanda plastik kalitesi klasik bir Renault Clio'dan çok farklı değil sadece Renault Sport amblemlerine bolca yer verilmiş. Koltuklar çok güzel, çok rahat, destekleri yeterli. Race modunda esp'nin ve direksiyonun tepkileri çok değişiyor, güzel düşünülmüş. Edc şanzıman'dan çok ama çok sportiflik beklemek yanlıştı tabii ki ama manuel olsaydı eminim çok daha keyifli olurdu.
Her şey çok güzel düşünülmüş ama o edc yüzünden o her şey aynı şekilde berbat olmuş durumda.
Halbuki alet çok güzel yönleniyor, arkasını çok ayarında bırakıyor. 1600cc'den sadece azıcık yüksek motor hacmi olduğu için ötv belasına saplanmış durumda. Kimse bu sınıfta bir hot hatch'e o paraları vermez tabii ki.
1618 cc turbo Nissan motoruna sahip Renault Clio.
1600 CC yapıp da o 18cc nin herşeyi berbat ettiği motora sahip sportif çocuktur.
Renault Sport yine herşeyi güzel yapmış edc yerine manuel olsa çok daha güzel olacaktır
18cc için heba edilen bir başka alet.
Lan ne absürt bir ülke lan burası dedirtir. Ne anladım ben bu işten? Devlet paranın dibine vursun diye ben 40 takla atmak zorunda mıyım?
edc şanzıman'ın sürüş zevkini baltaladığı otomobil. Yoksa yine çok başarılı bir şaseye ve süspansiyona sahip ama test eden herkes keşke manuel olsaydı yazmış.
Asıl zevki yarış modunda çıkan otomobil.
Yarış modunda aldığınız zaman şanzıman kesiciye giriyor ve siz istemedikçe üst vitese geçiş yapmıyor. Tabi ki manuelin verdiği zevki veremez ama hiç yoktan polo ve golf gti'da olduğu gibi kendi kendine vites atmıyor. Son olarak renault sport kendisini günlük kullanıma uygun olarak tasarladığı için bir rs'de alışık olmadığımız şekilde 4 kapı otomatik şanzıman gibi özelliklere sahip. Eğer safkan bir hothatch istiyorsanız adres belli (bkz: renault megane rs)
içinde birkaç efsane clio modelinin sesini ve nissan gtr sesini soundaktor olarak verebilecek arayüze sahip otomobil.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri