renault'un pick up konseptidir.

renault kadjar'a benzeyen ön tarafı ilk dikkatimi çeken detay oldu, demek ki yeni çizgiler buradan çıkacak. 21 inch'lik jantlar kullanılmış, Türkiye yollarında pek mantıklı olacağını düşünmüyorum.

Motor olarak ise çift turbolu bir 2.3 litrelik ünite tercih edilmiş ki bu da ötv sebebiyle ülkemizde pek tutulmayacaktır.
Şekli şemali düzgün olan pick up'tır.
Genelde tipsiz ve saçma olan bu sektöre renk getireceği kesindir. En büyük rakibi de volkswagen amarok olacaktır.
Güzel bir kamyonet olmuş, ben beğendim. Utanmasam alırdım da kesin sağını solunu çarparım.
pikaplar ticari sayıldığı için ve ticaride ötv %4 olduğundan 2.3 den pek korkmamak lazım
ama genede araç biçimsiz duruyor
Ticari olduğu için ucuza alınabiliyor amarok gibi ancak birinci köprüden geçememek can sıkıcı. Onun dışında umarım tasarımı çok değişmez.
Amarok'un global pastadan çaldığı dilimden pay kapmak için tasarlanmış pick-up'tır. Muhtemelen altyapısı Nissan Navara ile ortak olacak yani iddialı bir model ortaya çıkacaktır.
renault'un araç büyüdükçe tasarımını daha iyi yaptığının en güzel kanıtlarından.
ön ızgarası o kadar çekici ki, araç büyüdükçe o da büyüyor, o büyüdükçe gözlerim de büyüyor.

bir diğeri için (bkz: renault talisman)
Çok beğendiğim pick up. Tasarımı, iç dizaynı gerçekten çok güzel. Diğer, daha iyi canavarlar için ;
(bkz: Nissan Titan Warrior)
(bkz: Ford F-150 Raptor)
ön tasarımı dışında nissan navara'nın ikizidir. yeni tanıtılan seri üretim modellerinde motorlar da kardeş firmamın kullandıklarıyla aynı.

onurkoray.blogspot.com.tr/2016/06/renault-alaskan.html
renault'nun hakkında şöyle bir basın bülteni yayınladığı yeni pick-up'ıdır.

--- spoiler ---
renault, pick-up segmentine taptaze bir soluk getiren ve enerjik ön tasarımıyla göz kamaştıran bir tonluk alaskan’ı gün yüzüne çıkarıyor. hem sağlam hem de konforlu olan alaskan en son teknoloji ürünü sağlam bir şasi ile sıra dışı bir sürüş konforu sunuyor. alaskan, üst düzey off-road kabiliyeti ile 2.3 litre dci motoru sayesinde sınıfının en iyi yakıt tüketimini başarıyla bir araya getirecek biçimde tasarlandı. profesyonel müşterilerin gereksinimlerini karşılamanın dışında hem keyif hem de günlük kullanıma son derece uygun. ayrıca hafif ticari araçlar alanında sahip olduğu deneyim sayesinde renault, müşterilerinin gereksinimlerine uygun geniş bir servis, dönüşüm ve aksesuar yelpazesi sunuyor.

renault son 18 yıldır avrupa’nın bir numaralı hafif ticari markası durumunda. renault, latin amerika ve afrika pazarlarında sahip olduğu güçlü pozisyonlara ek olarak hafif ticari araçlar konusunda üst düzey bölgesel oyuncu olmaktan çıkıp üst düzey bir global oyuncu haline gelme yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2015 senesinde 15 milyon adet satılan hafif ticari araçlar önemli bir stratejik pazar durumunda. söz konusu pazarda her sene beş milyon adetlik satış gerçekleştiriliyor; yani tüm dünyadaki hafif ticari araç satışlarının üçte birinden fazlası. 18 yıldır avrupa’nın bir numaralı hafif ticari markası ünvanıyla ve hem güney amerika’da hem de afrika’da güçlü konumuyla renault grubu üç tesiste üretilecek olan alaskan ile birlikte adeta vites yükseltiyor. alaskan, renault’nun uzun süredir varlığını sürdürdüğü latin amerikalı pick-up pazarlarında lanse ediliyor. araç ilk kez, ilk gösteriminin gerçekleştirildiği kolombiya’da satışa sunulacak.

renault grubu 2015 senesinde hafif ticari araç pazarında güçlü bir yıl geçirdi ve 387,00 adetlik satış rakamına ulaştı. söz konusu rakam, toplam pazarda %6,3’lük azalmaya rağmen %12,4’lük artış anlamına geliyor.mayıs 2016 sonunda tüm dünyadaki hafif ticari araç satışları 167 bin adet olarak gerçekleşti: bu, mayıs 2015 sonu ile kıyaslandığında daralma gösteren bir pazarda (-%4) +%15’lik artış anlamına geliyor.
--- spoiler ---
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri