renault 11 serisinin en güçlü modeli. 1700 cc motoru 90 hp güç üretir. fiat palio hl ile birlikte taklacı güvercin namına sahiptir.
renault 11 ailesinin iyi kaçan ancak durmayan arabasıdır. aslında tüm flash serisi bu durumdan müzdariptir. 950 kg'lık araç sanki sadece hızlanmak üzere tasarlanmış ve frenaj kısmını unutmuşlar gibi bir his yaratır.

özellikle geniş ve uzun rampalarda kısa sürede 190-200 km/h baremine ulaşabilirsiniz. amma velakin frene bastığınızda duymazlıktan gelen bir yapısı vardır.

bir de bunun s versiyonu vardı, rainbow deniyordu kendisine galiba. 92-93 hp ile bu kardeşinden biraz daha hızlı olabilir.
Dönemin hızlı arabalarından.

Hemen hemen her genç o dönem bu araba ile gazlamıştır. Reno'nun o zamanlarki satış politikası ile hemen hemen her eve girmeyi başarmıştır. Dönemin kötü yollarında bol bol takla attığı için adı çıkmıştır. Asıl sorun takla atması değil aslında frenlerinin zayıf olmasıydı. Duramayınca bir yere çarpıp ters dönüyordu.
Fren sistemi garip şekilde işleyen fransız uçağıdır kendisi düz yolda 50 km/h üstü freni köklerseniz direksiyonu düz tutmanıza rağmen arkasının önünü geçtiğini rahatça görebilirsiniz
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri