Bu Memlekette beni sasirtacak bir olay kalmadigina ikna eden uyari seklidir .

Hayır zaten senin koydugun taslara vursam sana vurmus kadar hasar alacagim kaldi ki insan onlari biraz uzaga koyar tas arkasinda kamyon kasasi .

Yani şu 15 Liralik reflektoru koymak cok mu zor ?

Fosforlu taş koysa yine gam yemeyecegim yolun renginde tas koymus zeka küpü
Ülkemizde hiçbir şey maalesef kurallara düzene uygun değil, bir tane reflektör almak bu kadar zor değildir diye düşünüyorum kaldı ki markette bakkalda bile var neredeyse. Allah bilir o taşı oraya uyarı diye koyan malın aracında kesin vardır ama ya bilmiyordur ne olduğunu yada onu açıp kurması onun o beynine çok komplike bir hareket gibi gözüktüğünden becerememiştir hatta denememiştir.

Bir tık üstü bidon koymaktır ki ona razı hale geldik.

Memlekette herşeyi allaha bırakmak en sevilen iş taş koyar ama arabanın arkasına allah korusun yazar onu ihmal etmez, yazdı ya koruyacak kesin sanar. Şimdi bunu yaptıktan sonra oluşan kazaya yorumu bu olur bu ve ailesinin;

-Allah verdi allah aldı.
-Kaderi böyleymiş.
-Ölüm herkesin kaderi.
-Görünmez kaza yaaaavvvv.
-Halbukisi daşıda te oraya gomuş.
tek bir sözüm var
krdeş türkiye bura ne beklion
Haklı olduğu kadar haksız serzeniştir. Hiç bir şey koymayan adam bildiğin öküz ona diyecek lafımız yok ama garibanlıkla duyarlılık arasında sıkışmış anadolu insanının saflığının göstergesidir. 15 Lira sizin için bir şey ifade etmeyebilir, askerliğini yapan arkadaşlarım hak verecektir ki o "asker maaşı" adı altında verilen 5-10 lirayı memleketine anasına gönderen kişiler gördü bu gözler. Taş koymak bence cansız bir kayada yeşermeye çalışan bir ot kadar kıymetlidir. Tek başına hiç bir değeri yoktur ama gelecek adına umut ifade eder. Belli ki risklerin farkında, haber vermeye çalışıyor, reflektör yok hiç olmazsa kendince bir uyarı bırakmaya çalışıyor. Yaptıklarının tehlikesinin farkında olsa zaten yapmaz. Bunların yanında yargılamadan önce kendimize de bir bakalım. Günlük hayatımızda icra ettiğimiz işimiz her neyse acaba avrupa amerika standartlarımda yapıyor muyuz da söz konusu bize sunulan şeyleri yine bu standartlarda bekliyoruz. Sorun çok derin ve çok geniş çaplı. Yargılamadan önce derinlemesine bakmakta fayda var şahsımca.
Taş ne hocam geçen bayağı içi dolu, eşşek kadar çuval koyanı gördüm ben.
bunlar da ilginizi çekebilir