Land Rover markasının Range Rover modelinin yakında tüm detayları ile tanıtılacak Evoque'tan büyük Sport'tan küçük yeni varyasyonu. Diğerleri için;
(bkz: Range Rover)
(bkz: Range Rover Sport)
(bkz: Range Rover Evoque)
"Jaguar kardeş senin tesla çakması i-pace bayaa daha satılmadan sevildi. Şu elektrik motorlarının üzerine bi de jip oturtalım, kesin tutar bu devirde" söylemi sonucunda ortaya çıkmış olması muhtelemel lafta çevreci suv.
Cenevre Fuarı'nda tanıtılacak otomobildir.

Jaguar Land Rover'ın IQ platformu üzerine şekillenecek otomobil tamamen alüminyum gövdeye sahip olacak. İlk etapta Ford üretimi V6 motorla satışta olacak, daha sonra JLR'nin kendi üretimi olan Ingenium 6 silindirli motorlarla donatılacak. Ayrıca plug in hibrit bir versiyondan da bahsediliyor.
Cenevre'de kanlı canlı inceleyenlerin anlattıklarına göre gerçekten çok iyi çizgilere sahipmiş bu otomobil. Bana da fotoğraflardan bakınca harika gözükmüştü ancak tabi canlı görmek lazım. Bana kalırsa Land Rover doğru bir adım attı bu modeli piyasaya sürerek.
Sadece son yıllarda tüm Land Rover model gamının sakil duran arka dizaynı yerine gerçekten bu noktada göze hoş gelen bir çizgi yakalamış olması bile görür görmez beğenmeme yetti bu modeli. Zaten arka taraf haricinde genel olarak tüm Land Rover ürün gamı dizayn olarak gayet başarılı bence. Arka dizaynı en orantısız duran model ne dersek cevap kesinlikle Range Rover Sport olur benim için.
bunlar da ilginizi çekebilir