Land Rover markasının premium suv modeli. Özellikle vogue donanımlı versiyonu yeni kasasında efsaneler arasında yerini şimdiden almıştır.
Türkiye'de amacı dışında her işte kullanılan suv.

Kendisi inanılmaz yeteneklidir, hemen hemen her türlü yol koşuluna uyum sağlar. Ayrıca sürüş dinamikleri son kasa ile ciddi geliştirildi. Sportif kullanımda neredeyse hot hatch'ler ile aşık edecek kadar yeteneklidir.
Çok ağır olmasına rağmen(yaklaşık 2600 kg.) başarılı yol tutuşa sahip suv.

Aynı zamanda hidro-pnömatik süspansiyon ve 60 yanak lastikler ile(sport versiyonda 40 yanak) konforludur. Eğer alınacaksa 5.0 litre v8 motorlu sport versiyonu alınmalıdır.
en sadık kullanıcı portföyüne sahip model. kullanan insanların %48,2'si aracını yine bu modelin yeni bir versiyonuyla değiştiriyormuş.

kaynak
Range Rover Sport’a 2,0 lt’lik dizel motor geliyor.
"Yeniden Doğuş" programını duyurmuş olan lüks SUV markasıdır.
www.oggusto.com/ilk-range-rover-yeniden-dogdu/
The Grand Tour'un ilk sezonunda Bentley Beytanga ve Jaguar F-Pace ile karşılaştırılan modeldir. Karşılaştırmanın özeti ise şuydu, RR varken neden başka bir suv alınır? Bu sorunun cevabı tabii ki kişiden kişiye değişir ancak bana kalırsa RR Vogue yerine yakın fiyatlarda tercih edeceğim bir suv asla yok. Özellikle Maserati Levante, nispeten ucuz olsa da F-Pace resmen gözlerimi kanatıyor. Bu kadar çirkin bir araç nasıl yaptınız? Porsche Cayenne için ne demeli peki? İlk nesli zaten tartışmaya gerek yok ancak ikinci nesil bile baya çirkin. Bmw X5 platformlar arasında sıkışmış bir model, Mercedes-Benz GLE ise resmen tutmadı tutmayacak. G serisini kullanan zaten adını bile anmayacaktır RR'nin yanında. Bu arada RR varken neden başka bir suv alınır ki?
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri