Genelde Şile yolunda falan adam karşı şeritte pusuya yatmış gibi duruyor . Bir de Şile 'de çoğu aracın Beyaz , Füme Linea , Fluence falan olduğunu düşünürseniz acaba diyorsunuz . Genelde Radar aracı hep jandarmanın oluyor ama yine de insan tereddüt ediyor . Madem çektin 4 lüleri yak pusuya yatmışsın bir de kamera tut bari iyice Şile Horror Story olsun .
Nevzat Demir Tesislerinin önüne iki tane radar koyulduğu için artık çok da korkulmaması gereken araçlar. Radar konduğundan beri çevirme dahi olmuyor yolda. Radar çalışıyor mu ondan da emin değilim, 80 km/s hız limiti yazıyor bir kere unutup altından 120-130 gibi geçtim ama eve bir şey gelmedi.
Görünce frene basmamızı sağlayan durumdur. Bir kere Sivas-Tokat yolunda yanlış hatırlamıyorsam kırmızı doğanlı radara yakalanmıştık. Tabi doğal olarak ilerde durdurup cezayı kestiler.
Valla o yolda ceza yedim diyen var bir sey olmuyor diyen var ama cozemedik . Benim guzergah oradsn sonra oldugu icin pek gecmiyorum oradan .
Yurt dışında bilgilendirme yapılmadan radar uygulaması yapılamadığı için kafamızın rahat olduğu durum.
Türkiye'de tabii ki cezalar 'caydırmak' için değil para kazanmak için konduğundan sıkıntı oluyor.
İşin kötü yanı şu Radar tabelası koyuyorlar tamam da bu tabela ne kadar bir mesafeyi kapsıyor ? Şile de Jandarma hep 3 noktada duruyor . Bunları biliyorum nazar değmesin daha hiç girmedim ama bu sefer farklı araçla gelmiş diyebiliyorum çünkü o noktalara yakın yerde durmuş .
Şile otobanında geceleri çok sayıda hayat kadını olduğundan dolayı çok da sallanmaması gereken durum.
En gerildiğim gereksiz durumdur, doğru hızda bile gitsen gerer boş yere. Saçma sapan yerlerde duran standart düz beyaz veya gri renk arabalardır.
Dedem herkesi tedirgin eden durumdur. Hız limitlerinin içerisinde bile olsan 'lan acaba' dedirtir.
istanbul-izmir arasında özellikle karacabey ve balıkesir civarlarında insanı tedirgin eden araçlardır.

bu bölgelerde radar noktaları bellidir ve bu nedenle dikkatli gitmeye özen gösterirsiniz. ağaç altına ve tarla çıkışlarına size bakan şekilde park edilmiş araçlar, "radar mıydı lan o yoksa" korkusu yaratır. radarsa kesin cezayı yedik falan diye düşünürken 3-4 kilometre ilerledikten sonra çevirme olmadığını görür rahatlarsınız.

bir de bu sene yollarda normal arabalardan ziyade polis arabaları radar olarak konumlandırılmıştı. bu da böyle bir bilgidir, kulağınıza küpe olsun duble yolların uslanmaz, asi çocukları.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri