Çok can yakan cezalardır.

Radar cezası %30 ‘a kadar hız sınırı ; 189,00 TL. (% 25 İndirimli 141,75 TL.)
Radar cezası %%30 hız sınır aşımı ; 391,00 TL. (% 25 İndirimli 293,25 TL .)

Ağacın altına saklanmış bir araba görürseniz bilin ki o bir radardır ve yüksek ihtimalle size güzel bir ceza ya yazmak üzeridir ya da yazmıştır.
gezici radar diye bir şey çıkmış, yolda gitmekte olan otomobiller ile ölçüm yapılıyor.
genelde hyundai accent gibi arabalar kullanılmakta. dikkat edilmeli.
Hız sınırını aşmama ve eve ceza makbuzu gelmesine rağmen, ''Radar Uyarı'' levhası olmaması nedeniyle itiraz ettiğim mahkeme tarafından, danıştay kararına istinaden iptal edilen trafik cezasıdır.
Tuzak şekilde hız sınırından ceza yazmak yerine,gerçekten riskli sürüşe yazılsa daha faydalı olacağını düşündüğüm cezadır.
uyarı olmayan yerlerde hız yapılmasının legal olduğunu öğreten ceza sistemi. daha doğrusu herhangi bir cezai işlem uygulanamayacağını görmüş olduk.

adana'da bir sürücü hız sınırını aştığı için ileride durdurularak 172 lira ceza kesilmiş. kişi bunu mahkemeye taşımış ve üstteki entrideki gibi ceza iptal edilmiş. gerekçe 'hukuk devletinde tuzak olmaz'mış. bildiğin legal sınırın üstünde seyir ederek bizim can güvenliğimizi tehlikeye atıyor. bunun bir yaptırımı olmaz mı, illaki uyarı levhası mı koymak lazım her yere.
mantığını kavrayamadığım ceza. uyarıyorsun ve ceza kesiyorsun. aslında tam olarak trafiğin güvenliğini sağlamak değil olay. bir sözüm de ceza yiyenlere; arkadaşım uyarı varken, niye hız yapıp ceza yiyorsun. bile bile lades resmen. bak uyarı olmayan yerde istediğin gibi takılabiliyorsun. biraz kendine hakim ol.
Öğlen tam 412 tl'lik yediğim ceza. Hatırladığım kadarıyla radar uyarısı da yoktu. Fakat nevşehirde yemişim ve ben istanbulda yaşıyorum. Şimdi itiraz için falan taa avanos'a mı gidicem ulan ben. Bir de gidip uyarı levhasıyla karşılaşmak var.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri