%99'u apaçidir.
Arabaların arasından superman edasıyla geçerler, bas bas bağıran egzoz'larıyla gurur duyarlar.
Hiç bir trafik kuralına uymadıkları gibi uyanlara da 'top' edasıyla bakarlar. Saygılıları da vardır evet ama geneli böyledir. Bir de o itici dövmeleri yok mu..
Bundan daha itici ne olabilir bilmiyorum. Kendilerini Dünya'yı kurtarmış falan sanmaları, o kaskı ellerinde tutup kullanmaları falan hep testesteron işi. Hot hatch kullanan adamı ne kadar seviyor isem bunlardan bir o kadar tiksiniyorum. (efendi olanlarını tenzih ederim)
şu tip apaçi evet ama zevk alarak binen çok insan tanıyorum. zaten racingcilerin genelde en az 2 motoru olur. racingi adrenalin icin arada biner. yoksa racing demek trafiğin eşşeği olmak demektir.
Bu işi hakkıyla yapanı trafikte çok göremezsiniz zaten. Hafta içi o motorla hem kendine hem motora eziyet etmez. Ya piste gider ya akşam otoyol gazlamasına çıkar, ya da haftasonu boş veya inşaat halindeki kavşaklarda viraj çalışır. Şehir içinde, caddede, taksimde, kask kolunda yumurta sepeti gibi takılı, saçlar o biçim, gözde güneş gözlüğü olan adam av peşindedir zira super sport zevkini tam almadığı için başka hazları kovalar.
Cadde'de, sahil yolunda takılanların hemen hemen hepsi apaçi zaten.
Bu işi bilerek zevk için yapanlar yukarıda da denildiği gibi başka mecralarda koşturuyorlar.
Hele ki 1000'lik kullananlar. Yahu zaten 600luk denen makinanın limitleri çok yüksek. Hatta eminim ki birçoğu 600luk kullanıcısının, sürücülük limiti, motorun yapabileceklerinin limitinin altındadır.
Sen isle of Man'e gitmeyecegine yada sabah akşam pist kasmayacagina gore senin neyine 1000'lik ?
Dangalak o kadar çok ki memlekette, yanlayanlar mı istersin, son ses müzik açıp subwoofer ile milleti rahatsız eden mi istersin, egzozu patlatıp herkesi uyandıran mı. Ne arasan var anasını sattığımın ülkesinde.
Gerçek racing sürücüsünü trafik içerisinde göremeyeceğimizden gördüklerimizin %99.9 u apaçidir. Yoğun trafikte o motor ile gidemez. Alttan pişer oturduğu yer,genelde kaska kol geçirirler,aynalı gözlükler, sadece motor montu olur(o da şekil dursun sadece), kot pantolon altına nayk ayakkabı ile sheqiLdirler oldukça.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri