1976 kuruluş tarihli Fransız otomobil üreticisi. Peugeot ve Citroen markalarını bünyesinde bulundurur. Güncel olarak Avrupanın en büyük 2. otomobil üreticisidir.
ks. peugeot societe anonyme.

grup ismi daha çok psa peugeot citroen olarak bilinir. çatısı altında ds markasını da barındırır.
Merkezi Paris olan, Fransız otomotiv üreticisi.

Otomobil dışında, kamyon ve motosiklet de üretirler.
çinli üretici dongfeng'le 2019 yılında elektrikli otomobil üretmek üzere anlaşmaya varan şirketler grubu.
ds markasının da aralarına katıldığı gruptur.
chrysler'in avrupa kanadını da bünyesinde barındıran grup. ayrıca çinli dongfeng grubu psa'da %14'lük hisseye sahiptir.
ortalama yakıt tüketimi olarak en başarılı otomobilleri üreten grup. adamlar bu konuda ciddi başarılılar.
14 adet peugeot, 11 adet citroen ve ds modellerinin gerçek yol koşullarındaki yakıt tüketimlerini açıklayan şirket. halka açık normal yollarda gerçekleşen ve 25 km şehir içi, 39 km kırsal bölge ve 31 km de otoyol sürüşünü kapsayan test tamamen gerçek koşullarda gerçekleştirildi. otomobiller yolcu ve bagaj dahil ve ayrıca klima açık şekilde test edildi. sonuçlar şöyle:

görsel - 1
görsel - 2
görsel - 3
patronu değişen grup. çin'de büyümeyi hedefliyorlarmış. herkesin gözü çin'de.

--- haber ---
Marka, bölge ve meslek çerçevesini koruyacak olan bu yeni organizasyon PSA grubunun mobilite hizmetlerini daha da ileriye taşımayı, Çin’deki performansını daha da arttırmayı ve 121 ürünün global pazarlarda yapılacak olan lansmanının en iyi şekilde yürütülmesini hedefliyor.

Buna göre sahip olduğu iş geliştirme becerileri göz önüne alınarak Grégoire Olivier yeni Mobil Hizmetler Departmanı’nın başına getirilirken, yerine ise Avrupa bölgesinde sergilemiş olduğu performansla dikkat çeken Denis Martin Çin ve Güneydoğu Asya Başkanı olarak getirilecek.

Picat yerine Impato geldi

Peugeot markasının başında uzmanlık ve becerilerini geliştiren Maxime Picat ise “Push to Pass” stratejisi kapsamında ürün ve teknolojiye yön vermek üzere Avrupa Bölgesi’nde dizginleri ele alacak. Şu an PSA Grubu’nun perakendede ki gelişim başarısında pay sahibi olan Jean-Philippe Imparato ise yeni bir başarı sayfası açmak üzere Peugeot markasının başına geçerek Maxime Picat’nın yerini alacak. Diğer Yönetim Kurulu üyeleri bir yandan mevcut rollerine odaklanmaya devam edecekler, diğer yandan ise grubun “Push to Pass” stratejisini destekleyecekler.

Yönetim Kurulu Başkanı’nın talebi üzerine Denetleme Kurulu, Maxime Picat’nın PSA Grubu Yönetim Kurulu’na dahil edilmesini ve Grégoire Olivier’ın yerini almasını onayladı.

Carlos Tavares yapmış olduğu değerlendirmede: “Yapmış olduğumuz bu değişikliklerle Push to Pass stratejisini en iyi şekilde devam ettirme ve karlı büyüme ile eş zamanlı olarak günlük iş verimliliğini de arttırmak için mümkün olan en iyi şartları tesis ettik. PSA Grubu Yönetim Kurulu şimdi her zamankinden daha fazla müşteri memnuniyetine odaklanmakta kararlıdır” dedi.
--- haber ---
Mart ayından itibaren Opel de bu grubun bir markasıdır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri