--- spoiler ---
Resmi adı İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği (İSKDB) olan Prokart BPC 2 ve 3.Ayak yarışları 03-04 Eylül tarihinde Akyazı Yarış Pisti’nde yapılacak .

Bu haftasonu takımlar için limitlerin zorlanacağı gerçek dayanıklılık yarışları yapılacak. 3 Eylül cumartesi günü 2.Ayak yarışları tamamlandıktan sonra takımlar ertesi gün 4 Eylül Pazar günü yapılacak 3.Ayak yarışlarına katılacak. Aynı hafta sonunda iki ayrı yarışta ilk dereceye girerek kürsüde yerlerini almak istiyorlar. Bu haftasonu 18 takımda 70 lisanslı karting pilotu mücadele edecek .

Sportif Karting Prokart Bpc takım ve dayanıklılık yarışı . Takımlar en az 2 kişiden oluşmakta olup üst sınır yoktur. Yarış programında açıklanan zamanlarda takımlar yarışlara katılarak derecelerine göre etap puanı alırlar. Gün sonunda en çok puanı alan takım Yarışı kazanmış sayılır .Her takım için yarış esnasında araç ve pilot toplam ağırlığı en az 176kg olmalıdır. Kadın pilotlar için bu ağırlık 171kg dır. 20Hp motorlu profesyonel karting yarış araçları ile yapılır.

2016 sezonunda yapılacak her ayakta 4 etap koşulacak . Bu etaplar 2x60dk ve 2x90dk olacak. Gün sonunda her takım için 4 etap puanı ve best time puanları toplanarak günün sıralaması belirlenecek. Sezon 6 Ayak olarak 4 farklı pistte yapılacak.

Pilotlar takımları için mücadele ederken aynı zamanda bireysel kategorisi için yarışacaklar.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri