Porsche'nin 'halk jipi' olarak ürettiği modeldir.
Halka pek düşmemiş olsa da fiyat olarak çok uçuk değildir. 2 litrelik benzinli üniteyi de getirdiler, 4 silindirli motor 237hp beygir ve 350 Nm tork üretiyor. 0-100 ise 6.9 saniye, küçücük seat ibiza cupra ile aynı. fiyatların ise 105.000 euro olduğu söylenmekte.
350.000tl etmeyecek arabadır.
Evet hızlı, evet porsche, evet klas falan ama 350.000tl ne yahu?
Sahibi olmak için ne iş yapıyor olmak lazım? Abartmadılar mı?
Dün istanbul trafiğinde gördüm. Once cayenne sandım ancak stoplar farklı. Dış görünüm olarak cayenne den sonra yenilikçi birşeyler vaadetmiyor. O parayı verip daha özgün birşey isterdim ben. Ne diyelim yine zenginin oyuncağı zuurdun çenesini yordu :D
Fakir Porsche'sidir.
Tasarımı Cayenne'den güzel olan otomobildir. Sıfır kilometre bir Cayenne almak yerine yine sıfır kilometre bir macan ve ikinci el bir cayman alınarak güzel bir garaj oluşturabilir.
Türk halkının 'biraz daha verir cayenne alırım' diyeceği için satmayacak olan otomobil.

Kesinlikle başarılıdır ama türk halkına göre değildir, bizim için ne kadar büyük o kadar iyi.
zotye isimli çinli bir firmanın, sr8 adını vererek taklidini yaptığı model. fotoğrafları da var:
foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
Bugun 3.0 litre dizel S versiyonu ile uzun bir sürüş fırsatı bulduğum otomobildir. Öncelikle en dolu pakete sahip aracın içi gerçekten harikaydı, çok bahsedilen plastik direksiyon durumu bu araçta yoktu. İçine oturduğunuz zaman asla bir suv hissiyatı vermemekte aksine kaputu göremiyorsunuz ve araç alçak hissettiriyor. 3 litrelik dizel motor son derece atik ve pdk ile gayet uyumlu. Özellikle bahsetmek isteğim nokta frenler, aracın frenleri inanılmaz yapılmış, çok dengeli ve sağlam. Tek hoşuma gitmeyen nokta süspansiyonlar oldu, sanırım S versiyonu olmasıyla ilgili bana böyle bir araç için fazla sert geldi ama galiba üreticiler bir porsche kullandığınızı unutmayın demek istemişler. Genel olarak son derece hoşuma gitti ve alınması çok mantıklı bir araç olarak aklıma yattı.
güzel görünümlü porsche suvu, ancak tüm modelleri bir suv için ironik derecede sert süspansiyona sahiptir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri