Kendini motor sporlarında kanıtlamış olan Porsche Ceramic Composite Brake (Porsche Seramik Kompozit Fren Sistemi, PCCB), opsiyonel olarak sunulur. Yeni 911 modelinde, PCCB sisteminin çapraz delikli seramik diskleri, üstün frenleme performansı önde 410 mm, arkada ise 390 mm çapa sahiptir.

İlk defa 911 Turbo S modelinde kullanılan PCCB, her biri sarı renkli, önde altı, arkada ise dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperlerine sahiptir. Bu fren sistemi, çok daha güçlü ve tabii ki sıra dışı bir şekilde tutarlı frenleme performansı sergiler.

PCCB, en zor yol ve yarış koşullarında dahi fren mesafesinin kısaltılmasını mümkün kılar. Yüksek hızda frenleme güvenliği, zayıflamaya karşı mükemmel dayanıklılık sayesinde artırılır.

PCCB sisteminin avantajlarından bir diğeri, fren diskinin benzer tasarıma ve boyutlara sahip standart disklere oranla yaklaşık %50 daha hafif olmasıdır. Bu sayede, özellikle bozuk zeminlerde daha iyi yol tutuşu ve daha yüksek konforla birlikte daha fazla çeviklik elde edilir.

(bkz: karbon seramik fren)
tümünü gör
ilgili galeri