2002 yılından beri üretilmekte olan Porsche'nin suv'udur. Volkswagen'in Slovenya fabrikasında üretilmektedir. Satış fiyatı olarak 3.0 dizellerine 200.000 euro istenir.

Ülkemizde de zaten en çok 3.0 tdi motorlusu satılmaktadır. Bu motora tüm Volkswagen Group otomobillerinde görebiliyoruz. 230 beygir ve 670 Nm tork üretiyor. Ortalama yakıt tüketimi ise 9.6 litre.

Kabin çok geniş, plastik kalitesi güzel (süper değil). Yol tutuş eh işte, frenler muazzam.

Kabinde kullanılan derilerin ömrü kısa, hemen aşınıyorlar. Bu sorunun üstesinden bir türlü gelemediler.
Hiç ama hiç estetik görünmeyen otomobil.

Çok hantal ve büyük görünüyor. İnsan Porsche denince daha makul bir şey bekliyor.

porsche macan görünüm olarak çok daha mantıklı ölçülerde.
Zengin serbest meslek adamı otomobili.

Adam akıllı para kazanan adamın alacağı otomobil değildir.
bu aralar büyük modifiye şirketlerinin yeni oyuncağı. üzerinde oynanmaya oldukça elverişli bir araba.
Porsche’nin kullanıcılarının öneri ve yorumlarıyla geliştirdiği "Cayenne Platinum Edition" isimli özel serisi üretilmekte olan cip.


--- spoiler ---
Porsche’nin sadece sınırlı bir süre içinde ve özel model serilerinde kullanılan Platinum Edition Ailesi’ne, yeni bir üye daha katıldı. Daha önce Türkiye’de Panamera’da da sunulan bu özel seri, şimdi de Cayenne Diesel ve Cayenne S E-Hybrid modelleriyle Porsche tutkunlarıyla buluşuyor.

Cayenne Platinum Edition özel serisi, ilk bakışta spor görünümleriyle kardeşlerinden ayrılıyor. RS Spyder tasarımlı 20 inç lastikleri, elektrikli ayar yapılabilen deri spor koltuklar, alkantara orta paneller ve tüm koltuk başlıklarındaki Porsche armasıyla, bu özel seri farkını ortaya koyuyor.

En yüksek güvenlik sistemleri standart

Cayenne Platinum Edition’ın standart donanımı kapsamında, Porsche Dynamic Light System (PDLS) kullanılan Bi-xenon farlar yer alıyor. Power Steering Plus ve hem ön hem de arkada ParkAssist standart olarak geliyor. ParkAssist sistemi, önde ve arkadaki nesne veya diğer otomobillerin uzaklıklarını belirten duyulabilir bir bip sesi kullanmakla kalmıyor, yakın çevreyi merkezi ekranda grafik olarak görüntülüyor. Dış aynalar ve arka dikiz aynasında, otomatik göz kamaşmasını önleme özelliği standart olarak yer alıyor. Yine standart olan koyu renkli gizlilik camları arkadaki yolcular için ilave gizlilik sağlıyor.

Opak Siyah, Purpurite, Mahogany, Carrera Beyazı ve Rodyum Gümüş metalik renk seçenekleriyle birlikte, metalik olmayan siyah veya beyaz cila seçeneğinin sunulduğu özel seri, farkını ise araçların kapı eşiklerindeki özel Platinum Edition yazısı ile ortaya koyuyor.

Cayenne Diesel Platinum Edition’daki üç litrelik V6 motoru 262 HP güce sahip olan aracın, lastiklerine bağlı olarak, Yeni Avrupa Sürüş Çevirmine (NEDC’ye) göre 100 kilometrede 6,8 ile 6,6 litre arasında yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Cayenne S E-Hybrid’in birleşik motor gücü ise 416 HP. Böylece, üç litrelik V6 benzin motoruyla elektrik motorunun mükemmel etkileşimi sayesinde toplam yakıt tüketimi 3,4-3,3 litre/100 km oluyor.
--- spoiler ---

kaynak: otostil.com
Üçüncü nesili dün tanıtılmış otomobildir.

Buyrunuz: Porsche Cayenne MK3
Dizel versiyonunun yarattığı hezeyanın anlatıldığı videosu da vardır!
www.youtube.com/watch?v=1rJYvmceFuA
platin saçlı ablaların alternatif arabasıdır.
Porsche'nin " yav bu coupe götü tasarım hem Mercedes'de hem Bmw'de Suvlara yamandı, kaç yıldır niye bizim aklımıza gelmedi?" diyerek Coupe versiyonunu çıkardıkları Suv. Zaten ikonik 911 götünün yamanmadığı bi Cayenne, bir de Macan kalmıştı onlarda nasibini alacak sırayla.
Macanı almışlar fittnese göndermişler,olmuş size cayenne coupe
fittnesçi macan
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri