kısaltması PASM olan hede.

PASM her bir tekerlekte yol koşullarına ve sürüş tarzına bağlı olarak sönümleme kuvvetini aktif ve sürekli bir şekilde ayarlayan elektronik bir sönümleme sistemidir. Bu, gövde sarsıntılarını azaltarak dört koltukta da konfor sağlar.

PASM nasıl çalışır? Orta konsolda bulunan bir düğmeyi kullanarak, üç moddan birini seçebilirsiniz: Comfort, SPORT veya SPORT PLUS. Sensörler, ani hızlanmada, frenlemede ve keskin dönüşlerde ya da değişken yol yüzeylerinde meydana gelen gövde hareketlerini kaydeder. Kontrol ünitesi, sürüş koşullarını değerlendirerek her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini seçilen moda göre değiştirir. Sonucu hissedebilirsiniz: daha yüksek sürüş kararlılığı, daha fazla konfor ve daha yüksek performans.

Panamera ve Panamera 4 modellerinde opsiyonel, diğer tüm modellerde standarttır.

(bkz: Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi)
porsche 911 turbo'da lansmanda anlatılmış olan sistem. Akıcı bir ingilizce ile anlatılmıştı, çok şey kaçırdım. Hatırladığım en çarpıcı detay; bu sistem için harcanan ar-ge ile yeni bir otomobil tasarlayabilecekleriydi.
bir elektronik süspansiyon kontrol sistemi. anlık yol durumuna ve sürüş tarzına dayalı olarak, sönümleme kuvvetini aktif ve kesintisiz bir şekilde ayarlar. araç arazide veya ani hızlanma ve frenleme yapılan sert bir tarzda sürülürken, etki eden kuvvetler normal olarak gövde hareketlerine neden olur. sistem, bu hareketleri azaltan müdahaleler gerçekleştirir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri