Geçen sene taşkışla'nın çaprazındaki kavşakta gördüğüm araç; hayır ilk defa 911 turbo görmedim, buraya yazmama neden olan sebep 911'in doğan görünümlü şahintarzında makyaj geçirmiş olmasıydı.

cayenne'den tut cayman'a kadar gördüğüm her porsche'nin altında 997 turbo ll jantı görmemin midemi bulandırmasından artık baz model jantlarına hayranlıkla bakar olmuşken bir gün okuldan metroya
giderken kavşakta onu gördüm. daha ilk andan itibaren kafamda çarklar durdu:

"olum 997 nin böyle spoileri var mıydı!? yanlış mı gördüm yoksa arka çamurluğun üstündeki hava girişi 996 turbo'nunkine benziyor!!?."

sıkışık trafik içinde ben bön bön bakarken aramızda 10 metre falan vardı. neyse, karşıya geçip arabanın stoplarını, arkasını görünce çarklar dönmeye başladı: araç ön tampondan ön cama kadar 997, geri kalanı ise 996 turbo halindeydi. tabi suratımda da troll face ifadesi oluştu anında. en son farkettiğim detay ise jantlarının 997 turbo ll değil 996 turbo jantı olmasıydı...

en başta japonya'da nissan 240 sx'in (180 sx yada 200 sx de olabilir) sileighty dönüşümüne maruz kalması sonucu populerleşen face lift olayını bir alman otomobilinde görmek, hele de 911 üzerinde görmek beni bayağı sarstı.

son olarak işbu entryi yazarken bir yandan bulduğum site sonucunda hazır kitlerin olduğunu öğrendim:
link

Edit: link yeniden eklendi, gizli bakınızlar silindi.
tümünü gör
ilgili galeri