Porsche'nin yeni pist canavarı otomobil. Gt3 Rs modelinde manuel şanzımana yer vermeyen Porsche bu ısrarından geri dönmese de baskılara dayanamayıp yeni bir model oluşturmuş. 500 beygirlik atmosferik motora sahip araç arkadan çekiş olarak sunulmakta. Çift kavramadan kurtulduğu için oldukça hafifleyen araç, Porsche'yi eski günlere döndürecek gibi gözüküyor.
GT3 pistlerde yeterince hegemonyasını kurduğu için yollarda terör estirmek üzere tasarlanmış bir diğer 991. Yukarıda belirtilen özelliklere ek olarak GT3 RS'ten 50 kg daha hafif olduğunu (klima, teyp opsiyonel) belirtmekte fayda var.

Açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü ismi 1967 yılında homologasyon kurallarına uymadığı için üretimi 20 adetle sınırlı kalmış ultra hafif bir modelden geliyor. 67 model 911 R 810 kg ağırlığıyla baz model 911'den 230 kg daha hafifti(bak böyle tam takır bi içi var!). Böyle hem ender hem de etkileyici bir modelin üzerine iki kırmızı şerit çekilerek bırakılması bana yetersiz geldi. Daha korkutucu ve hafifliğini belli eden çıplak bir tasarım olmasını bekliyordum. Sanırım bu beklentiyi karşılayabilecek tek model GT2 RS olacak tabi o da üretilirse...
Her ne kadar tipini çok beğenmemiş olsam da manuel vites olmasından dolayı gönlümü almış olan supersport.
Tasarımcısı bu modeli kasten abartısız görünmesi için bu şekilde tasarladıklarını söylemiş. Biraz sleeper tadında, tam bir avcı misali. Bence harika, ayrıca manuel şanzımanlı olması da ayrı bir olay.
ne radyosu ne kliması bulunan safkan yarış arabası.
İdeal sürücü otomobilinin vücut bulmuş hali. resmen arzu nesnesi.
1.000.000 dolara varan fiyatlarla satışa çıkmaya başlamıştır. Genel olarak manuel şanzımanlı GT3 RS olarak tanımlanan bu ender 911'e bu fiyat biçilmesinin sebebi ise sarı renkli boyası (bilindiği üzere üzeri şeritli lansman versiyonu en çok tercih edilen seçenek).

Kaynak
Manuel GT3 ve GT3 RS çıktıktan sonra bu arabaya 1 milyon $ veren şahsın yüz ifadesini görmek isterim. Sınırlı sayıda üretilen her araba koleksiyoncuların gözünde bulunmaz hint kumaşı. Yanlış anlaşılmasın arabaya hiç bir lafım yok.
Ülkemizde İntercity İstanbul Park'ın sahibi/işletmecisi Vural Ak'ın envanterinde bulunan safkan bir sürüş makinasi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri