Porsche'nin 991 gövde kodlu GT3 modelinin makyajlanmış versiyonudur.

Bugün Cenevre'de tanıtılmıştır. Otomobille ilgili güzel bir haber verelim hemen, yeni GT3'te artık manuel şanzıman alabiliyorsunuz. PDK opsiyon listesinde yer alıyor.

Makyajla birlikte GT3'ün motor hacmi 3.8 litreden 4.0 litreye çıkartıldı, gücü ise 500 bg. Yeni GT3'de arka kanadın konumlandırması da değiştirildi, artık 20 mm yüksek ve 10 mm geride bulunuyor, bunun yanında daha iyi yere basma gücü üretirken, sürtünmesi azaltılmış.

GT3 manuel şanzımanla 3.9 sn'de 100 km/s'ye çıkarken, PDK ile 3.4 saniyede çıkabiliyor. Manuel 320, PDK 318 km/s maksimum hıza sahip.
manuel seçeneği ile tüm fuara damgasını vurmuş olan porsche modeli.
arka kanat eski modeline göre 20mm daha yüksek ve 10 mm daha geride konumlandırılarak,maksimum hızda %20 daha fazla yere basma gücü elde edilmiş ve sürtünme artmamış.Ayrıca süspansiyona yapılan eklemelere rağmen pdk'lı yeni gt3 eski modeliyle aynı ağırlıkta, manuel şanzımanlı gt3 ise eski modeline göre 10 kg daha hafif kalmış.
911 R için servet dökenlerin bir bardak soğuk su içmesine vesile olan Porsche modelidir.
Ne kadar manuel şanzımanı olsa da R kadar değerlenmeyecek modeldir. Şu an herhangi bir 911 R satışa çıksa 400.000 dolardan aşağı etmiyor (140.000 dolardan daha azdı satış fiyatı). Tabi Magnus Walker kafasında olanlar için doğru adres GT3...
Hayallerim adlı entry!
Nürburgring'de bugüne kadarki en hızlı 911 modeli olan otomobildir. Yeni rekor 7:12.7 olarak kayıtlara geçti. Bu değer makyajsız versiyona göre tam 12.3 saniye daha hızlı olmasıyla dikkat çekti.
Ring'deki videosunu üstte izleyebileceğiniz otomobildir. Son virajdan nasıl çıktığına dikkat edin.
Muhtemelen en çok sevilen Porsche modellerinden biridir. Manuele dönmüş olması da cabası.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri