2018 yılında piyasaya sürülecek, Porsche firmasının gelmiş geçmiş en donanımlı flat six motoruna sahip olacak manuel vitesli cengaver.
Bu sözlüğü yıkarlar. Türkiye satış fiyatı minimum 700. 000 € dan başlayacaktır. Nurburgring Nordschleife pistinde test ediliyor şu sıralar.
Seksi fotoğraflar için;
Resim 1
Resim 2
Resim 3Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim final edition
(bkz: porsche 911 gt2 rs (997)) ile karıştırılmamalıdır.
At gibi giden, tanıdığım 2 kişinin kesin olarak alacağı otomobil. Ben değil çevrem zengin, evet.
Track focused car olacağı için pdk şanzumanın opsiyonel olarak sunulacağını düşündüğüm yeni sanat eseri.
büyük ihtimalle ikonik bir model olacak olan otomobil. porsche 911 gt3 ve porsche 911 gt3 rs'ten az çok nasıl bir otomobil geldiğini anlayabiliyoruz.

(bkz: buralar karışacak vaziyet alın)
997'de GT2 RS üretilmişti ve üretilen en güçlü 911 modeliydi. 620 bg güç üretiyordu ve sadece manuel şanzıman, arkadan çekiş olarak piyasaya sunulmuştu.

Yenisinin de buna benzer olmasını bekleyebilirsiniz.
performansı için bir şey diyebilecek kapasitem yok ama görünüm olarak yıkıp geçmektedir.
Porsche'nin bugüne kadar ürettiği en güçlü 911 modelidir. Dün Goodwood Festival of Speed'de tanıtılmıştır.

3.8 litrelik, çift turbo motora sahip olan otomobil 700 bg güç ve 750 Nm tork üretiyor. Daha önceki GT2 RS'ler gibi sadece arkadan çekişli olan yeni modelde manuel değil 7 ileri PDK şanzıman kullanılıyor.

2.8 saniyede 0-100 km/s hızlanma ve 340 km/s'lik maksimum hız değerleri sadece 918 modeli tarafından geride bırakılacak kadar iddialı.

Otomobilin boş ağırlığı 1470 kg. Bunun için çok ciddi bir çalışma yapılmış. Motor kaputu, gövdedeki hava girişleri, çamurluklar ve aynalar karbon fiberden, tavan magnezyum, egzoz ise titanyumdan üretilmiş. Sadece egzoz bile standart modele göre 7 kg hafif. Ayrıca karbon seramik fren diskleri standart olarak geliyor.

Üstelik Weissach paketiyle bunun üzerine 30 kg daha ağırlık atabiliyorsunuz. Bu opsiyon alındığında tavan ve takla barı da karbon fiber olarak geliyor.

Daha önce GT3 ve GT3 RS'te gördüğümüz arka lastiklerin dönme özelliğine GT2 RS'te de yer verilmiş. Bu özellik sayesinde otomobil çok daha stabil hale gelmiş.

Bakalım 911 daha ne kadar delirebilecek? Gerçekten çok 'hardcore' bir otomobille karşı karşıyayız.
Manuel şanzımana sahip olmaması, opsiyon sunulmaması büyük bir pazarlama hatasıdır. Tanıtımı tabiki daha hızlı ve daha kusursuz olan PDK ile yap, hatta bence PDK en iyi şanzımandır, lakin bu otomobili alacaklardan biri olsam 1-2 saniye daha hızlı olmak yerine manuel opsiyonu tercih etmek isterdim. Ha satmaz mı? Köpek gibi satar ama yine de manuel bi tık daha köpek gibi satar.
930 Turbo ile başlayan 'Widow Maker(Dul Bırakan)' lakabını devam ettiren muazzam Porsche!
Nürburgring tur rekoru kırdığı iddia edilen otomobil. Porsche Instagram hesabında GT2 RS'in 'Ring'de çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı ve "Yeni haberimiz için Çarşamba'yı bekleyin" denildi. Bunun üzerine birçok kişi otomobilin rekor kırmış olabileceğini konuşmaya başladı.

Aslında spekülasyonlar geçtiğimiz hafta Ring'deki bir fotoğrafçının oradan kendi blogunda yazdıkları sonucu oraya çıkmıştı. Fotoğrafçı Salı ve Çarşamba günleri Porsche'nin tüm ekibiyle orada olduğunu, hatta Porsche Sport'un da ortay geldiğini ve GT2 RS'in hızlı tur atması için pisti kiraladıklarını söylemişti. Bu fotoğrafçının üstün körü tuttuğu derece 7 dakikanın bir hayli altındaymış, hatta 6:45 civarında bir dereceden bahsediliyor.

Eğer böyleyse Çarşamba günü Ring'in en hızlısı olarak yeni GT2 RS, Huracan Performante'yi geride bırakmış olacak. Bakalım rekorun videosu olursa buradan paylaşırız.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri