Porsche’nin 911 ürün serisini daha da genişletmek adına ürettiği, Mart ayından itibaren Almanya’da satışına başlanacak olan yeni modeli.

Bildiğimiz bir 3 litrelik 6 silindirli boxer motor görev alıyor. Hem arkadan motorlu hem de arkadan çekiş sistemine sahip 911 gts 450 beygir güç üretiyor. PDK şanzıman ile 0-100 hızlanması 3.7 sn.

Türkiye’de de Nisan ayı itibarıyla satışa sunulması planlanan GTS modelleri, 5 versiyonla sunuluyor:

hem Coupé hem de Cabriolet olarak alınabilecek arkadan çeker 911 Carrera GTS ve dört çeker 911 Carrera 4 GTS ile dört çeker 911 Targa 4 GTS.

Tüm versiyonları 7-ileri manuel şanzıman veya opsiyonel PDK ile satışa sunulan modellerde yer alan 3,0 litrelik 6 silindirli motor, yeni geliştirilen turboşarj sayesinde, 911 Carrera S’den 30 hp ve önceki GTS modelinden de 20 hp daha fazla güç sağlıyor.
Turbo motora sahip ilk 911 GTS modelidir.

Yeni GTS, geniş gövde kitiyle üretiliyor ve standart modellere göre biraz daha agresif görünüyor. Arka farların arasındaki siyah şerit sadece arkadan çekişli modellerde sunulurken, farların arasında yer alan ışıklı şeritse dört çeker modelleri temsil ediyor.

GTS ayrıca spor süspansiyonla 10 mm daha alçak gövde yapısıyla dikkat çekiyor, otomobilde PASM (Porsche Active Suspension Management) standart olarak geliyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri