İlk üretim modelinden beri hepsi arkadan motorlu olarak üretilen arabadır. Yine aynı şekilde hepsi arkadan çekişlidir. 1989 yılından sonra ürün gamına 4 çeker olanları da eklenmiştir. Gelmiş geçmiş motorsporlarında en çok ödül ve madalya kazanan arabadır. Gelmiş geçmiş en başarılı yarış arabası kabul edilir.
Üretilmemiş olsaydı hayatımızdan çok fazla şey eksik olabilirdi.
Hemen hemen spor otomobillerin tarihi akışına yön vermiş bir araba diyebiliriz kendisi için.
Fotoğraftaki gibi bir şeye sahip olabilseydim sanırım koynuma alır uyurdum binmeye falan kıyamazdım.
Dün bir tanesini bir apaçinin elinde gördüğüm araba. Adam bana makas attıp tapa gaz giderken karşısına bir viraj çıktı ve tahmin edilebileceği gibi virajda pıstı. Bende ah ulan o araba bende olacaktı diye iç geçirip 1.6 turbo dizel aracımla yol aldım. Bu araba bu muameleyi mi hakediyor söyleyin bana sevgili araba tutkunları.
paranın hemen hemen her şeyi satın alabildiğini bu arabayı da satın alabileceğini biliyoruz.
para da genellikle babası zengin olanlarda, keza günümüzde çalışıp da zengin olan insan sayısı az.
babası zengin olan adam genellikle kendini geliştirmeyen, sadece para yiyen adamlar.
sonuç olarak çoğu porsche işi bilmeyen kendini geliştirmemiş para budalalarında.
Spor otomobil dünyasının mihenk taşı. Arkadan itişli dört çekişli versiyonları dışında en belirgin özelliği arkadan motorlu Boxer . Üstüne söylenecek çok şey var ama ama ama 966 serisi bu aracın tarihinde bir dönemeç noktası. 966 serisi her otomobil sever için bir şahaser
Dünyanın en iyi her gün kullanılabilen süper otomobilidir. Şahsen kullandığım dönemde bir kere olsun sorun yaratmamıştır. Yeri geldiğinde arka koltuklar gayet fonksiyonel olabilmektedir. Bir Ferrari kullanıcısı karlı havada arabasını çıkarmaz varsa arazi aracıyla yola çıkar ama 911 sahibiyseniz tek otomobille hem piste çıkıp hem arkadaşlarınızla halı sahaya gidebilirsiniz.
(bkz: Hava soğutmalı-Su soğutmalı)
Birçok kişiye göre motoru yanlış yerde olan otomobildir.
Ve motor yanlış yerde olduğu için;elektronik kontrolleri olmayan bir 911'i sürmek cesaret ister derler.

https://www.youtube.com/watch?v=QmpFRdi0ddo
porsche'nin efsaneleşmesine vesile olaran model. 1963 ile 1997 yılları arasında hava soğutmalı motorlar kullanılırken, yerini 1998'den sonra su soğutmalı motorlara bırakmıştır.
hybrid versiyonu kapıda olan model.

resmi hesaptan gelen tweet
Bugün 6 farklı modelinin Turbo ve Turbo S gibi biturbo hale getirilmiş motorlu versiyonlarının yerli ve yabancı otomobil editörleri tarafından İstanbul Park'ta kullandığı otomobil
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri