Otomobillerin ismindeki 718 markanın tarihindeki yarış otomobillerinden geliyor ve Porsche’nin kökenlerine gönderme yapıyor. Boxster’ın üretiminin 20’inci yılında yapılan köklü değişimin zamanlaması dikkat çekici.
Kuşkusuz ki her iki modelde de en çok göze çarpan yenilik isimden çok hacmi küçültülen, 2 ve 2.5 litrelik, boxer 4 silindirli turbo motorlar.

Artık standart Boxster 2.0 litrelik, 300 bg güç (380 Nm tork) üreten, 4 silindirli boxer motorla alınabiliyor. Porsche’nin açıklamaları otomobilin bu motorla eskisine göre 35 bg daha fazla güç üretirken, yüzde 13 az yakıt tükettiği şeklinde. Boxster 0-100 km/s hızlanmasını 4.7 sn’de gerçekleştiriyor, bu değer eskiye göre 0.8 sn daha hızlı.
Boxster S’teyse 2.5 litrelik, yine 4 silindirli, 350 bg’lik (450 Nm tork) motorla geliyor. Değişken geometrili turboya sahip Boxster S’teki güç artışı yüzde 13. Böylece otomobil 4.2 sn’de 100 km/s’ye ulaşıyor ki bu eski modelle kıyaslandığında 0.6 sn daha seri. Ortalama tüketim değeri S moedli içi 7.3 lt/100 km ile 0.9 lt/100 km’lik bir tasarruf sağlıyor. Her iki modelde de Porsche’nin çift kavramalı şanzımanı PDK opsiyon olarak alınabiliyor.

Makyajda Boxster’ın ön tamponu, geniş hava girişleri, LED farlar, arka kanat ve yeni tasarımlı 19 inçlik jantları dikkat çekiyor.

Kabindeyse büyük değişiklik olmasa da makyajla birlikte güncellemeler mevcut. Porsche Communication Managmenet sistemi standart olarak alınabilirken, Apple CarPlay aplikasyonuna uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Bunun dışında yenilenmiş navigasyon sistemi ve direksiyon gözlerden kaçmıyor.

Boxster ve Boxster S Nisan ayından itibaren ülkemizde satışa sunulacak.
tümünü gör