1967 yılında üretilmeye başlanmış olan modeldir.
ford mustang'e rakip olması için üretilmiş, rakip olsun diye üretmiş olasalar bile bir efsane yaratmayı başarmışlardır. 6 ve 8 silindir olan versiyonları da vardır. Firebird Transam modeli ise Amerikan TransAm yarışları için üretilmiştir.
Aşırı yırtıcı ve dikkat çeken görünümüyle Amerikan arabası ne demek gösteren modeldir.
Kaputu o kadar uzundur ki manevra yaparken 3-5 kere düşünmek zorunda kalırsınız. 8 silindir olanın sesi gerçekten çok güzeldir. Keşke bir tanesine sahip olabilsem dedirtir.
Fotoğrafçı bir arkadaşımda bulunan model.
Sesi soluğu çok yerindedir, direksiyonu inanılmaz turludur çevir çevir bitmez.
Frenleri de aynı şekilde biraz korkutur, risklidir, dikkat edilmesi gerekir.
Çıkardığı sesin yanında hiç gitmeyen araba diyebiliriz.
Ortalığı yıkar sesiyle ama ivmelenme fiesta'dan hallicedir.
her daim chevrolet camaro ile aynı platformda üretilmiştir. kalite chevroletversiyondan bir çıt üsttedir.
1967'de, Chevrolet Camaro ile aynı şasiyle üretilmeye başlanmış otomobildir. Ama motor olarak Pontiac kendi güç ünitelerini kullanarak fark yaratmıştır. 1969 sonuna kadar üretilen ilk jenerasyonu son derece değerlidir. 70'den 73 sonuna kadarki gövdesi de efsanedir, tasarım olarak bitirmiş durumdadır. Genelde 400 cid. V8 motorla gelir ama daha ucuz olsun diye 350 cid. motorlar da kullanılmıştır. En çok sevdiğimiz Amerikanlar arasındadır.
twin turbo beslemeyle corvette z06'ya kafa tutan bir örneği yapılan efsane. toyota ekibinde çalışan eski bir wrc teknisyeni abimiz işi gücü bırakıp abd'ye gitmiş, bu aracı bulmuş ve hayalindeki arabayı inşa etmiş.

tanıtım videosu

hayatını wrc'ye adamış olmasına rağmen hayallerinde arkadan çekişli bir v8 varmış hep. mesele sadece sürmek değil, mesele onu yapmak. onu tekrar hayata döndürmek, onunla uğraşmak demiş.
1982 yılındaki modeli Knight Rider dizisinde kullanılmış ve gönüllere taht kurmuştur.
Volkan Işık Akademi'de karşılaştığım ve incelemekten çok keyif aldığım otomobil. Arka lastiklerinin kalınlığı bir bmw i8'in tüm lastiklerinin yan yana koyulmasıyla elde edilen kalınlığa eş değer gibi.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri