1.2 tsi lounge donanımlı olanını test ettiğim araç.

öncelikle en büyük yenilik lounge donanım. hız sabitleyici, 6.5" multimedya ekran, bluetooth desteği, yan hava yastıkları, park pilotu (akustik yardımcı), yağmur sensörü, tam otomatik klima, yorgunluk tespit sistemi bu "tembel" paket ile birlikte geliyor. malum distribütörden beklenmeyen bir bonkorluk. ek olarak dayanıklılığı ile bilinen "tartan" döşeme bu "sefacı-tembel" polo'ların ek artısı. a1'i ve mito'yu bir kenara koyarsak b sınıfının en elegan iç mekanı bu donanımla edinilebiliyor.

donanımı bir kenara bırakırsak servotronik direksiyon ve iyileşmiş sürüş karakteri makyajlı polo'nun en önemli yenilikleri. ayrı bir başlık olarak incelencek kadar farklılıkları olan direksiyonun eski yumusaklığı gitmiş ve fiesta'ya nispet edercesine konforlu bir sertliğe ve direktliğe kavuşmuş. üzerinde oynandığı çabucak belli olan sürüş dinamikleri, yeni direksiyon; ssg'nin deyimiyle "state-ul art" dsg şanzıman ile buluşunca helva bu sefer olmuş diyor insan. uzun süre fiesta ve mini kullanmış biri olarak polo'nun küçük enişte gibi sürüş podyumunda araya kaynamaya çalışan bir araç olduğunu söyleyebilirim.

vw, golf'teki ılımlı tutumunu polo'da da devam ettirmiş, süspansiyonlar, fren-gaz tepkileri rafine. gazı diplediğinizde 1.2'lik motorun kendince homurdanması, yüksek devirleri soluksuz sürdürmesi hoşa giden detaylar. tabi bunun bedeli 8 lt/100 km'lik tüketim. karma tüketimin 6 lt'lere inebileceği söylenebilir. ayrıca dsg şanzımanın 60 km hızlarda bile 6.-7. kademeye geçmesi ekonomik sürüş adına rahatlatıcı bir faktör.

dananın kuyruğunun koptuğu kısma gelirsek: 1.2 tsi, lounge polo için 56.000 civarı fiyat teklifi alınabiliyor.bu fiyat tarih olabilir, zam muhtemel. yine de bu haliyle benzinli lounge polo, dizel kardeşine göre makul.

sonuç olarak polo'nun, ailenin örnek çocuğu rolündeki ağabey golf'ün yolunda gittiği çok belli oluyor. tercih aşamasında polo donanımı ve sürüş kalitesi ile b sınıfındaki rakiplerine göre ipi göğüslemeye daha yakın bir aday olabileceğini hissettiriyor.
tümünü gör
ilgili galeri