Volkswagen'in b sınıfı arabasıdır.
Trendline versiyonu gerçekten bomboş'tur. (bkz: boşline)
1.0 litrelik giriş modeli 41.300tl'dir. Ancak malzeme kalitesi ve donanım olarak sadece şirket aracı olarak kullanılmalıdır. Sportif versiyonu yani Gti'ın yeni motoru 1.8 litre olacağından dolayı ülkemizde kolay kolay göremeyeceğimizi de belirtmek isterim.

(bkz: volkswagen polo gti)
Ibiza karşısında çokta şansı olmayan modeldir.
Hemen hemen aynı parçaları kullanmakta olmalarına rağmen aralarında 4.000tl var.
Bu sınıfta bir arabanın tasarruf için alındığını düşünürsek doğru seçenek ibiza'dır.

(bkz: Seat ibiza)
Son günlerde satış fiyatının artmasıyla satışları yavaşlayan araba.
Gti satışları zaten 1.8 motor ile sona erdi, 1.6 tdi motor seçeneği de kalktı.
sadece dizel olarak 1.4 tdi seçeneği kaldı. o da 75 ve 90 beygir olarak gelmekte.
Parası az vw fanboylarının tercih ettiği, kendilerini filo aracına sahip olsalar da premium hissetmeye çalıştığı modeldir. Rakipleri sınıfdaşlarına göre sessiz,malzeme kalitesi biraz iyi olsa da parasının karşılığını vermemektedir.
1.4 GTİ 'ın da gelmemesi ile artık eski popülerliğinin kalmayacağını düşünmekteyim.
1.6tdi'ına sahip olduğum araçtır. Gidişi yakıtı Üzmez. Yazılım ile 1.6tdi güzel oluyor diye duyuyor/goruyoruz
Bugün mk4(9n) kasa kodlu olanını kullandığım otomobil.

1.4 benzinli atmosferik motoru 75 hp güç üretiyor. 4 ileri otomatik şanzımanı vardı. Olumlu özellikleri şanzımanı(çok da iyi değil) ve dönüş çapı olarak gösterilebilir. Onun dışında kendisini biraz zorladım nasıl tepkiler verecek diye. Bolca kafadan kaydı, motoru doğal olarak güçsüz, direksiyonu çok hissiz, frenleri vasattı.

Ufak, otomatik ve 75 hp olmasında dolayı tam bir kadın arabası.
1.2 tsi lounge donanımlı olanını test ettiğim araç.

öncelikle en büyük yenilik lounge donanım. hız sabitleyici, 6.5" multimedya ekran, bluetooth desteği, yan hava yastıkları, park pilotu (akustik yardımcı), yağmur sensörü, tam otomatik klima, yorgunluk tespit sistemi bu "tembel" paket ile birlikte geliyor. malum distribütörden beklenmeyen bir bonkorluk. ek olarak dayanıklılığı ile bilinen "tartan" döşeme bu "sefacı-tembel" polo'ların ek artısı. a1'i ve mito'yu bir kenara koyarsak b sınıfının en elegan iç mekanı bu donanımla edinilebiliyor.

donanımı bir kenara bırakırsak servotronik direksiyon ve iyileşmiş sürüş karakteri makyajlı polo'nun en önemli yenilikleri. ayrı bir başlık olarak incelencek kadar farklılıkları olan direksiyonun eski yumusaklığı gitmiş ve fiesta'ya nispet edercesine konforlu bir sertliğe ve direktliğe kavuşmuş. üzerinde oynandığı çabucak belli olan sürüş dinamikleri, yeni direksiyon; ssg'nin deyimiyle "state-ul art" dsg şanzıman ile buluşunca helva bu sefer olmuş diyor insan. uzun süre fiesta ve mini kullanmış biri olarak polo'nun küçük enişte gibi sürüş podyumunda araya kaynamaya çalışan bir araç olduğunu söyleyebilirim.

vw, golf'teki ılımlı tutumunu polo'da da devam ettirmiş, süspansiyonlar, fren-gaz tepkileri rafine. gazı diplediğinizde 1.2'lik motorun kendince homurdanması, yüksek devirleri soluksuz sürdürmesi hoşa giden detaylar. tabi bunun bedeli 8 lt/100 km'lik tüketim. karma tüketimin 6 lt'lere inebileceği söylenebilir. ayrıca dsg şanzımanın 60 km hızlarda bile 6.-7. kademeye geçmesi ekonomik sürüş adına rahatlatıcı bir faktör.

dananın kuyruğunun koptuğu kısma gelirsek: 1.2 tsi, lounge polo için 56.000 civarı fiyat teklifi alınabiliyor.bu fiyat tarih olabilir, zam muhtemel. yine de bu haliyle benzinli lounge polo, dizel kardeşine göre makul.

sonuç olarak polo'nun, ailenin örnek çocuğu rolündeki ağabey golf'ün yolunda gittiği çok belli oluyor. tercih aşamasında polo donanımı ve sürüş kalitesi ile b sınıfındaki rakiplerine göre ipi göğüslemeye daha yakın bir aday olabileceğini hissettiriyor.
volkswagen'in b segmenti otomobilidir.
kasası üzerinde hafif oynamalar ile sedanı üretilen araba.

(bkz: volkswagen ameo)
2008 öncesi kasasına sahip olanların benzini içtiği ancak mk5 kasasıyla beraber ciddi bir yakıt tasarrufu moduna geçtiği görülen volkswagen modeli.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri