Polestar'ın Volvo için yaptığı güzel çalışmalardan bir tanesi.
Alet aslında bildiğimiz Volvo S60 ama teknik özellikleri oldukça değişik.
4x4, 3 litre sıralı 6 silindir, intake ve egzoz sistemi geliştirilmiş, maksimum hız 300 km/s.
Bir Volvo için fazla hızlı, çünkü kendisi 508 beygir üretebiliyor.
0-100 3.9 saniye. Standart halinden 3 cm alçak. Hem ailecek bin hem hafta sonları track day kas.
s60 son hali ile zaten hoşuma gidiyordu ancak böyle bir kasaya hızlı olması yakışacaktı, e bunlar da yapmış olmuş. R design mavisi ile ateş edecek cinsten.
Hayvanlıklardan biri; ruh hastası bir donanım, inanılmaz istekli bir motor, 4x4 vs.
Bir kullanıcının aradığı her şeye sahip.
Mavisi inanılmaz güzeldir. Zaten kendisi bildiğimiz r design mavisidir.
Motor gücü ve karakteristiği için bir şey diyemeyeceğim, desem ne olur Tr'ye gelmeyecek zaten.
Hani bazı renkler arabalar için yaratılmıştır dersiniz ya veya o araba o renk olmadan yaşayamaz dersiniz ya . Ferrari Kırmızı ibiza cupra kırmızı ( araya atayım şunu da :D ) , sarı lamborghini veya porsche .Bu renk ise Volvo'nundur . Gerçekten ve gerçekten süper ötesi .
Fazlaca karakteristik duran otomobil. Ülkemize belki de hiç adım atmayacak olsa da ilgimizi bir hayli çekti. Fakat bana birazcık kafadan kayma eğilimlerini fazlaca gösterir gibi geldi. Önde sıralı 6 silindirlik bir motor. Ağırlık dağılımını çok merak ettim. Birkaç araştırdım ama bulamadım. Eğer bulan olursa mesaj kutumu şenlendirebilir ve buraya edit gireriz.
Bu otomobili eşsiz yapan özelliklerden biri de sıralı 6 silindirin enine düzlemde yerleştirilmiş olmasıdır (bkz: transverse engine). Çoğu BMW'den bildiğiniz üzere bu motorlar uzunlamasına yerleştirilir dolayısıyla kaput uzunluğu artar (şanzıman konumu, şaft tüneli vs.). Burada ise Volvo zoru başararak motor ve şanzımanı enine sığdırabilmiş. Aracın genişliğinin rakiplerine kıyasla benzer olması ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Anahtar kelimeler:
(bkz: Volvo SI6)
(bkz: ağırlık dağılımı)
(bkz: polar atalet momenti)
Bu oyuncakla premium araçlara güzel sürprizler yapılabilir.
1 yıl önce Nürburgring'de fabrika çıkışlı en hızlı sedan rekorunu kıran araba. Tam olarak 1 YIL önce 7'51.110 dönmüş. Aynı zamanda WTCC yarışlarına s60 polestar ile katılan Cyan Racing de bu sonucu bir videoyla 1 yıl sonra açıkladı. Videoda da bahsettiği üzere rekoru kırıp bunla övünmek bize birşey katmayacaktı, biz bu sonuçtan nasıl ders alıp bunu WTCC'ye aktarırız diye gizli tuttuklarından bahsediyor. Gel de saygı duyma.

www.carthrottle.com/post/volvo-beat-a-ring-lap-record-but-kept-it-secret-for-a-year/
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri