Sanırım gördüğüm en gereksiz eylem. Vakıf üniversitesinde okuyorum, genelde okulun çevresinde gördüğüm hafif modifiyeli a3,a5,c180,1 serisi, 3 serisi , Golf, Scirocco gibi Vakıf üniversitelerinin vazgeçilmez modellerinde bu tarz plakalık altına isim yazdırma modası var. Dayanamadım tanıdığım birinin de böyle birşey yapması üzerine sordum aldığım cevapsa şuydu "yeni moda bu oldu abi XYZCafenin önünden iki üç tur atıyorum sonra caddeye parkediyorum sonra kızlar isimden bulup internetten ekliyorlar beni" evet yanlış duymadınız bu kafada olan insanlar var. Tek kendisi de değilmiş çevresinde yaptıranların amacı buymuş. Bu nasıl bir vizyonsuzluktur anlamıyorum. Plakalıkta reklam olmasını sevmiyorsan takma boş kullan illa isim yazdırıp bu araba ahmet mehmet in arabası demenin millete bunu duyurmaya çalışmak görgüsüzlükten başka bişey değil. He senin ismini ordan görüp ekleyen kadının da amacı senin yaptığından farklı bişey değildir be kardeşim
Genellikle pleksi plakalıklarda kullanılan isim yazdırma olayı. Bazıları instagram ve facebook hesaplarını da oraya yazdırıyorlar. Amacın ne olduğu çok belli: 'reklam'.
Plaka yazan saat , çakmak ve plaka+isim yazan cüzdanın atası
Daha dün yine yine ve yine gördüğüm bir isim plaka olayından sonra bolca dalga geçip yav ne insanlar var hatta sözlükte başlık mı açsam dediğim ve şimdi de bu konuyu görmem güzel bir tesadüf dediğim olaydır .

Vakıf üniversitesinde okuyan biri olarak Amerikan parksız , Beyaz sciroccolardan sonra bir de başımıza bu çıktı . Ya kardeşim ben senin ismini ne yapayım ? Bunları yapanların amaçları da güzel kızlar plakamdan ismimi görüp Face'te falan arasın düşüncesi başka bir şey değil . Reklam yani kısaca
gereksizliğin daniskası. ben hayatımda böyle boş beleş bir şey görmedim. tamam özel plakayı anlarım güzel bir şey, özel hissettiriyor falan eyvallah da, plakalığa isim ney lan?

abuk subuk hareket yapanını görürsem direkt plakadaki isimden bulmak da güzel olabilir aslında.
Son zamanlarda "F"acebook ambleminide yanına eklemeye başladıkları saçmalık
Komik, gülümseten, gülünecek olay.
acınası durum. eskiden şekil olsun diye plakalık takılmaz ve hatta plakanın etrafından fazlalıklar bile kesilmeye çalışılırdı. adam şimdi kalkmış kartvizit gibi kullanıyor.
gerçekten var olan moda. burayı okuduktan sonra bir süredir gözüm plakalarda dolaşıyordum. o kadar da değil diyordum, meğersem doğruymuş. evden işe, işten eve gidenlerin pek karşılaşabileceği bir şey değil ama. cadde gibi mekanların ağırlıkta olduğu bölgelerde sıkça varlar. allah ıslah etsin.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri