sözlük yazarlarının test etmiş olduğu lastikleri övme ve sövme başlıklarıdır.

övebileceğim bir lastik kullanmadım. kullandığım en kötü lastik ise nankang ns2r'dı. uzak durunuz efenim.
kumho Ku36 fiyatına göre güzel tutunma sağlar, esneme problemi vardır ancak normal yollarda zeminimiz iyi olmadığı için avantajdır bile:) yağmur ve ses problemi ise fazla yoktur.
KU36'da yağmur kanalı yok, hatırlatayım. Suda tamamen Allah'a emanetsiniz :)
Ama fiyat/performans olarak en iyisi olabilir.
İşinin ustası aranıyorsa adres bellidir.

(bkz: advan a006t)
Nankang NS2R f/p olarak fena değil,lakin hamuru sert olmasına karşın bir o kadarda kalitesiz,yüksek ısıya dayanıklı değil.5,3 km lik pistte 2-3 tur sonra bırakmaya başlıyor.Asfalt sıcak değilse iş görür.

Syron Street Race,hamuru dehşet yumuşak,felaket derecede kalitesiz,lastik değil oyun hamuru resmen.Ring'de 997 Carrera ve Scirocco R'a takıp test etmişler adam 'Yokohama,Michelin gibi markalar kullandım hepsinden daha iyi' diyor sakın ama sakın kaale almayın,süre yapma gibi bi dert yoksa,pistte 20 km hızla gezinti yapılacaksa alınır..
Sezon yakınlaşırken önem kazanan mevzu.

Almanya'da da insanlar genellikle advan a006t ve nankang ns2r kullanıyorlar. Advan'ı rekor kırmak için, nankang'ı ise antrenman olsun diye. Tecrübe ettiğim kadarıyla zaten nankang ile düzgün süre yapmak imkansız gibi bir şey.
Advan a006t sadece ben ve bir arkadaş tarafından daha kullanılmaktadır. Yoruma kapalı bir slick lastik kendisi şimdiye kadar tek seans istanbul parkta kullandım ve aracımın eksiklerini tamamlamadan bir daha kullanmama kararı aldım çünkü manasız yere bitirmek için fazla iyi. Nankang içinse söylenecek fazla söz yok. Eğlenmeye çıkanlar için ideal. Kaliteli semi slickler için (bkz: Michelin cup2)(bkz: Pirelli trofeo)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri