motosiklet kullanan kişilerin, özellikle de kışın hayatını kurtaran ayrıntıdır. soğuk günlerde camda oluşan buğu problemini çözmek için üretilmiştir.

yapısı gereği buğu tutmaz, yolu net görmenizi sağlar. bazı kasklarda üstünde gelirken bazılarında sonradan takmak zorunda kalırsınız.

sonradan yapıştırılabilen versiyonları da bulunmaktadır, bunların amacı pinlock yeri olmayan kasklarda kullanabilmektedir ama yapışkan olmalarından dolayı vizöre hasar verdiği söyleniyor.

sonuç olarak önemli bir ayrıntıdır.
biz motosiklet kullanıcılarının kurtarıcısıdır. sonradan takılanları yapışkanlı olduğundan dolayı vizöre zarar verir. buğu ve terleme olayının önüne geçmek için üretilmişlerdir.
sadece motosiklet kullanıcıları için değil, open wheel otomobil kullanırken de işe yarayan ekipmandır. özellikle yurtdışında track day yapmış olan suser'lar ne demek istediğimi anlayacaktır. ayı gibi buğu olur, kör olursun bu olmadan.
Havalar ısınınca çıkarılması gereken parçadır. Isınıp genleşiyor ve vizöre temas etmeye başlıyor, bu da vizörün ve kendisinin çizilmesine sebep oluyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri