Pug'un değişik hot-hatch'idir.
oldukça sert süspansiyonu ve arkada kimsenin oturamaması negatif yönleridir.
çok iyi yol tutar, kullanımı keyiflidir. 156hp'lik versiyonunun gidişi de tatmin edicidir. satış fiyatları çok artmıştır, şu an en ucuz 156hp'lik rcz 100.000tl'den pahalıdır.
Satış fiyatı çok ama çok hızlı çıkan arabadır.
bu fiyatlara da alıcı bulamaması çok normal. volkswagen scirocco gibi 125hp'de değil ama yinede çok para isteniyor. yoksa araba çok iyi, tutunması güzel, yakıtta üzmüyor, frenler tatminkar vs..
R versiyonu ile seri üretim araçlarda litre başına düşen beygir sıralamasında zirvededir(1.6 litre 270 beygir). Diğer yandan ülkemizin içler acısı vergi sistemi karşısında alınabilecek en güçlü araba belkide. Ha 171.000 lira verilir mi derseniz, ben zaten bu devirde sıfır araba almaya karşıyım, o paraya güzel bir proje ortaya çıkartabileceğimi düşünüyorum.
peugeot rcz-r ile beygir rekoru kırmış olsa da, düşük ötv'ye rağmen fiyatı çok uçuktur.
O fiyata renault megane rs alırım en trophy'sinden.
R versiyonunun çok yırtıcı olduğu, ilk çıktığından beri özellikle tavan tasarımı oldukça hoşuma giden modeldir.
Bazı kesimlerin çok beğendiği, bazı kesimlerin ise nefret ettiği otomobil.

Aslında çok normal çünkü tasarım biraz alışılmamış bir tasarım. Arka kısmına insanlar bakınca ne hissedeceklerini bilemiyor. Biraz oturup izlendikten sonra kafada bir yere oturtabiliyorsunuz, deneyin.
Peugeot'un ilk numarayla isim verilmeyen otomobili olduğu söyleniyor.
Son dönemlerde gördüğümüz en orijinal tasarımlı otomobillerden biridir. Özellikle bombeli tavanı ve B sütunu tasarımı muhteşem görünüyor.

200 bg'likleri fena yürümüyor ama RCZ R modeli kesinlikle bambaşka bir dünya. Son derece agresif ve kilitli diferansiyeliyle gerçek bir keyif otomobili.
madem böyle bi kasa yaptın motorunuda ortaya koy arkadaş, buna o yakışırdı
Kasanın tipine baktığınızda motor ortada sanıyorsunuz. Ama aslında fakir işi, öne konumlandırılmış. Ama bu iyi yol tutmasına engel olmuyor, oldukça inatçı bir otomobil yol tutuş konusunda.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri