2000 Cenevre fuarında tanıtılan yolcu kabininden itibaren katlanır metal tavanlı cabrio-limuzin konsepti. Heuliez adındaki bir otomobil firması ile birlikte tasarlanmış ( firma fransız markaların niş modellerini üretmekle biliniyor, 4 kapılı 407 cabriolet yapmışlıkları da var).

Neyse bunlar bir araya gelip 607'yi yarım metre uzatıyorlar içini en kaliteli derisinden döşeyip, yatırılabilir bacak destekli koltuklar, buzdolabı, laptop hatta kitaplıkla falan donatıp pastanın ortasına konan çilek gibi makam koltuğunun tavanını panaromik cam tavanlı açılır kapanır şekilde tasarlıyor. Ortaya da kulaklarımınızın pek aşina olmadığı, eski kasa tiplerinden (taa atlı arabalardan) gelen Landaulet sınıfından bir araç ortaya çıkıyor. 21. yüzyılda seri üretilen zaten Maybach 62 Landaulet dışında başka böyle araç yok (onunda tavanı kumaştan).

Artık Sarkozy'nin mi hoşuna gitti yoksa Peugeot tarafından hükümete yaranmak için makam aracı olsun diye verildi bilinmiyor lakin geçit törenlerinde Sarkozy'nin işine yaradığı kesin.
Hayatımda ilk defa burada gördüğüm otomobil. Aslında fiyakalı olmuş, bunun arkasında kızlarla parti vereceksin evlenme teklifleri havada uçuşur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri