le lion. yahudi mercedes'i.
peugot'nun 1968-1983 yılları arasında fransa'da ürettiği, güney amerika bilhassa arjantin'de çok sevilen ta 2006 yılına kadar afrika'da montajı yapılan gerçek bir efsane. bu sözlükte şimdiye kadar nasıl başlık açılmamış hayret ettim. sahibinden.com'da klasik bölümünde hala yaşatanları gördüm, mutlu oldum. 1.8, 2.0, 2.7 V6 benzinli; 1.9, 2.1, 2.3 diesel ünitelere sahip bu aslan yola yapışır ve bildiğin kükrerdi. biz de vardı bi tane 2.0 benzinlisi. kraldı kral. 1969 yılın otomobili seçilmiştir ayrıca.
En uzun süre üretim bandında kalmayı başarmış otomobiller arasında yer almakta olan arkadaş. Dönemine göre güçlü motor seçenekleri ve yol tutuşu ile tanınırdı.
sağlamlığı ve garip iç tasarımı ile nam salmış tank, başka bir deyişle afrika yollarının kralı. dağ, taş, yol, bayır filan demeden giderdi.

nedense özellikle afrika'da çok sevilip tutuldu. sri lanka hükümetinin bir uluslararası toplantıda gelen konuklara temin etmek için büyük bir parti 504 alması veya iran başkanı ahmedinejad'ın hayır kurumuna bağış için kişisel arabası olan bir 504'ü satışa çıkartması halk üzerinde etkili olmuş olmalı. hem politik yüzlerin hem de halkın ortak bir arabaya binebiliyor olması mesele herhalde.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri