peugeot'nun 2004-2010 yılları arasında ürettiği d sınıfı modeli. ülkemizde de satışa sunulmuş, ancak volkswagen passat'a kafa tutamamıştır. 2010 yılında yerini peugeot 508'e bırakmıştır.
Citroen C5 ve Citroen C6 ile aynı platformu kullanan otomobil.

Türkiye'de oldukça iyi satış rakamları elde etti. spor yay ile oldukça güzel bir görünüme sahip olabiliyor, bu yüzden çoğu olması gerekenden daha yakındır yere.

Bunun dışında plastik kalitesi fena değildir, bagaj hacmi oldukça iyidir.

Alır mıyım? Hayır, bana aile arabası gibi geliyor ki üretiliş amacı da bu zaten.
Bir zamanlar bu reklam filmiyle ün kazanmış Peugeot modeli. Yol tutuşu iyi sayılabilir, motoru iyi, donanımı yeterli bir araçtır. Ancak bazı elektronik/mekanik sıkıntılardan dolayı sahibini de kanser ettiği görülmüştür. Zaten sanırım bu gibi problemlerden ötürü 07 serisi pek de iyi anılmamakta.
Bir d segmenti otomobilidir.

Tanım zırvasını geçtiğimize göre arabayı anlatabilirim, dönemindeki passata ve mondeoya göre fazlası olan eksiği olmayan arabadır. Söylenildiği gibi mekanik ve elektronik sorunları insanı canından bezdirir ki dönemindeki otomobillerde öyleydi bu hepsi için bir eksi. Diğerlerinden farklı olarak dingil mesafesi uzun ve araba oldukça yere yakın. Bu sebepten cazır cuzur altı oha lan buraya da sürtmez heralde dediğiniz yere sürtüyor. Sürtmekle kalmayıp sürekli olarak oralarda birşeyler kırılıyor. Bu eksilerinin dışına çıkarda iç mekana uğrarsak malzeme kalitesi ve arabadaki kalite hissi mondeo ve passattan çok daha iyi. Fransız abiler malzemeden kısmamış kaliteden ödün vermemiş ki o dönem d segmentinde büyük bir savaş vardı tıpkı günümüzdeki suv lerde olduğu gibi. Bu kaliteli malzemelerinde dezavantajları var tabi yumuşak plastikler çabucak soyuluyor bir de sıcak bir memlekette yaşıyorsanız daha büyük sıkıntı. Trim sesi bol bol alırsınız. Kesinlikle bahsetmem gereken bir diğer konuda koltukları, bu şişirmeli deri koltukları bırak e segmentini f segmentine kafa tutar kalitede. Fiyat performans olarakta çıktığı yıllarda epey avantajlıydı. 2.0tdi comfortline passat 90.000 tl civarlarındayken 407 1.6 hdi dolu pakedi 60 65 bin gibi bir rakamdı. 15-20 bin euro’luk bir fark yani günümüze yansıtırsak 100.000 tlnin üstünde bir fark oluyor. F/p olarak umarım anlaşılmıştır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri