2015 nisandan beri active donanım 1,2 puretech otomatik viteslisini kullandığım arabadır. Genel olarak memnunum ve kullanmaktan keyif alıyorum.
Önce eleştireyim. Sıfır liste fiyatı yüksek. Bayilerden fiyat almalı, ikinci el fiyatları gayet uygun. Otomatik vitesi gayet güzel çalışıyor. Vites değişimleri neredeyse hissedilmiyor. Sadece motor soğukken 3 ten 2 ye düşerken çok hafif bir yığılma şeklinde hissettiriyor ancak araç ısınınca oda geçiyor. vitesle ilgili eleştirim 6. vitese çok hızlı atması ve yevaşlamalarda 6 dan 5 e geçmek istememesi. (80 km hızı biraz geçince 6 ya atıyor. 75 km hıza düşene kadarda 5. vitese atmıyor.) rampalarda vitesi spora alıp rampa çıkmak hem daha keyifli hemde gaza az bastığından olsa gerek yakıt tüketimini azaltıyor. Sport modunda gaz pedalısa keskinleşiyor. Muhtemelen turbo çalışma devri aşağıya çekiliyor. Arka taraf dar, gerçi bagajda geniş ona mukabil. eşya gözü yok olanlarda küçük. bide o ekran. klima kumandaları çok gereksiz şekilde ekranın içinde ve kullandıkçada alışılmıyor. Hatta sinir olunuyor.

Güzel yanları, geniş bagaj, performans hemde gayet iyi performans. Yakıt makul. arabanın hafifliğinden kaynaklı. yazın klima hep açık dikkatsiz bir sürüjle 6 litreyle geziyorum. Dikkat ettinizmi 5,2 ' yi yakalamak gayet kolay. yol tutuş hiç fena değil. ancak aracı kullanmak keyif veriyor. daha önce kullanmış olduğum kia hyunda grubundan (ceed, i30) çok daha iyi bir araç.
tümünü gör
ilgili galeri