Peugeot'un şu an üretmekte olduğu bence en sapık otomobildir.
4 tekerlekten çekiş ve hybrid bir motora sahiptir.
peugeot rcz-r'da kullanılmakta olan ve 270 beygir üreten makina bu arkadaşın da üstünde, bu yetmemiş bir de elektrik motor görev yapmakta. Bu alet tam 500 beygir, evet. Şaka gibi ama öyle. Toplam ağırlığı ise 1550 kilogram. 0 - 100 4 saniye. Fiyat bilgisi henüz olmasa da sanırım şu ana kadar üretilmiş olan en hızlı hot hatch karşımızda duruyor.
Araçta 2 si elektrikli 1i benzinli olmak üzere 3 motor bulunmaktadır. Arka aksta elektrikli ortada elektrikli ön aksta benzinli yer almaktadır. 100 km hıza kadar elektrikli ile yürümektedir. Fazla sıkıştırmalar dahilinde hybrid mod devreye girer. Cok yüksek hızlarda ise arka akstaki elektrikli motor kendini devre dışı bırakarak şarjın büyük bir kısmını etrafa yaymakla meşgul olur.

Son zamanlarda 918 gibi laFerrari gibi hybrid supersportlar görmüş olsak da hothatch sınıfa ilk adımı ile devrim niteliğinde olacaktır. Çok başka soluklar geliyor demekte fayda var.
Elektrik motorlarından her biri 115 hp üreten otomobil.

Gazlanmadığı müddetçe benzinli motorun devreye girmesine gerek yok. Uzun yolda bile benzinli motora ihtiyacı yok. Dolasıyla gayet ekonomik bir otomobil(yakıt açışından).
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri