baz versiyonu olan 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 Tam Otomatik'in 86.900tl olan aile arabası'dır.
en dolusu ise 3008 FELINE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 Tam Otomatik modelidir, 103.400tl'lik fiyatı vardır.

7 kişilik oluşu, donanım olarak çok fazla seçeneğin bulunması gibi avantajları vardır.
plastik kalitesi olarak da rakiplerinden geride kalmamıştır.
aile arabası oluşu, 7 kişilik oluşu güzeldir ama fiyat olarak ben çok pahalı olduğunu düşünüyorum.
bu sebepten dolayı rakiplerine çok müşteri kaptırdı ki piyasadaki en iyi 7 kişilik arabası kendisi.
Aslında çok da pahalı olmayan araba. Çünkü Active donanımı da çok boş değildir.
eşşek kadar kasa içinde nispeten küçük bir kubbe içinde gemi kullanıyormuşsunuz hissi yaratıyor. fren hissi güzel, yarı otomatiği başarılı, direksiyonu sert bir araç.
Crossoverlara goz kirpan ama aslinda dipine kadar mpv olan araba.
Trim sesleri çok olan otomobil. Sanırım büyük olmasından dolayı sesler daha eko'lu falan geliyor.
Yada bindiğim otomobilde bir sıkıntı vardı.
Şirket arabalarımızdan biri. Deri döşeme ve xenon farlı Feline paketli araç almamıza rağmen, araçta xenon far çıkmadı. Fabrikada hata sonucu normal far takıldığı anlaşıldı. İyi indirim yaptılar, 2 yıl bakım hediyesi ve üste para aldıydık.

Düzden bozma garip huylu ve insanlık suçu Auto6Rşanzımanını saymazsak, segmentinde olağanüstü konfor ve donanım sunan bir araç. Şehiriçinde 6-7 litre, otobanda 4-5 litre motorin yakmakta.

Yüksek vites konsolundan arada hafif trim sesi gelmesine rağmen, 16 inch jantla alınırsa fakir işi Cadillac konforuna sahip.

SUV gibi görünsün diye kar, kum, çamur vb. ESP modlarına kumanda eden düğme, sağ koltukta konsolda el tutma yeri gibi göstermelik hadiseleri olan bir MPV kırmasıdır.

Yeni EAT6 şanzımanlı modelleri alınabilir.
Şanzımanı harici hiç bir problemi olmayan otomobil.

Anlatıldığı gibi inanılmaz konforlu, tam aile işi. Sportif kullanıma pek gelmez zaten üretim amacı da o değil. Viraj kasmaya başladığınız anda değişik tepkiler alırsınız.

EAT6 ile adam olmuştur, aile arabası arayanlar için çok güzel seçenek.
Araç şasesi uzatılmış şasedir hani TR’de hb şasiye sonradan bagaj ve bölme sacı eklenip sedan olarak satıyorlar ya bu araçta önden uzatılmış, şase yok beyler, motor kaputunu açın üstten el feneriyle bakın altta asimetrik yönde biri sağa, biri sola uzanan iki kalın demir/çelik neyse artık profil göreceksiniz; bunlar sonradan eklenmiş şasi parçası gibi durmakta, bu araçla kaza yapmak istemem, evet aldıktan sonra fark ettim, ayrıca ön çamurluklar komple plastik sürtüp kırarsanız Peugeot sizi köpeğe çeker, istediği parayla doğan şahin alırsınız, yeni eat6 şanzıman her ne kadar aisin olsa da yeteri tatmini vermiyor, bunda oranların Peugeot mühendisleri tarafından doğru ayarlanmamasının önemi büyük, EAT 6 tork konvertörlü olması ve aracın 1500 kg gibi uçuk bir ağırlığa sahip olması dolayısıyla çokta 120 hp 300 nm torklu gibi gitmiyor, kasıtlı kaydırma ve arkayı bırakma çalışmalarımın üçünde de esp devreye girmedi, kontra verip topladım ama alakasız bir yerde 30 km/s hızla giderken buzda öyle çokta kaymamış olsa da esp devreye girdi, bu fiyatta bir araçta klima düğmesi aydınlatması istersin değil mi; yok! “Klima düğmelerini gece görmek istersen tavan lambasını yakcan kanka” diyor aklı evvel Peugeot, torpido gözü aracın şasisinin 308 olması ve bu durumda uygun olmayan lastik ebatının yarattığı sorun nedeniyle çamurluk davlumbazları içeri doğru olduğundan yok gibi, hacim sıfır, trim sesleri daha 2500 km deki araçta çok fazla, aynaları ayarlayan kolda zaman zaman temassızlıklar var, bazen basıyorsun almıyor, bagajda stepneyi sabitlemek için kullandıkları o aptal plastik parça kırıldım kırılacağım diyor, devasa bir bagaj kapağı olmasa da blok yekpare bir bagaj kapağı yerine iki aşamalı bir bagaj kapağı kullanmaları çok saçma, her ne kadar dertleri yükleme eşiği olsa da; ki bu bile bu durumla alakasız. Süspansiyonlar konfor odaklı ama bir yerde küt diye bitiyor, süspansiyonun esneme aralığının bittiği nokta bu fiyattaki bir araç için çok vasat, öyle derin olmayan basit bir çukurda öyle bir vuruyor ki süspansiyon; sanıyorsun arabanın altını sert şekilde yere vuruyorsun, lastik basınç sensörü vida saplanmış (patlak) lastikte 35 barla bir ay dolaşmama rağmen uyarı vermedi, muazzam çalışıyor. Sene 2015, 1500 kg araç yapıyorsun 120 hp 300 nm tork var ve sen bu aracın lastiğine 4 bijon koyuyorsun; 940 kg broadway mı bu ne ki?

Araç sert ve kesin virajlarda hızlı girdiğimde kafadan bırakma eğiliminde, arkadan bırakma için çok kasmanıza gerek yok o zaten standart donanım, b sütunu sacı ve direkleri kinder sürpriz yumurta plastiği kıvamında, alıp öyle kaza falan yapayım demeyin sakın tabutunuz olur, stepne üzerine konan o poliüretan süngerimsi cepli gözlü siyah köpüğümsü malzeme araç şasisi burulduğunda ha bire ses yapıyor malzeme mühendisi yok mu Fransa’da böyle bir parça nasıl burada kullanılabilir. Benim gibi yüksek oturma pozisyonunu seviyorsanız, koltuk yüksekliğini en üste alıyorsanız tavana kafanız değiyor ve o devasa direksiyon bacaklarınıza oturuyor; kamyoncular göbekleriyle sizde bacaklarınıza kullanabilirsiniz, direksiyon -biz buna gemi dümeni de diyebiliriz- 2008 deki gibi yeni "cenereyşın" oyun konsolu direksiyonu kadar küçük olması daha güzel olurdu. Kolçak devasa ama sağa doğru açılıyor olması çok kullanışsız, sürücü yanındaki yolcu burayı açıp içerden bir şey almak isteyebilir mi diye düşünmeliydi birileri. Vites kolunun auto 6r dakiyle aynı olması, satarken eat 6 olduğunu anlatmanız için bin dereden su getirmenize sebep olacak ki; şu an sahibinden.com ölücüleri auto 6r lı 3008 leri eatlı diye satmaya çalışıyor; tehlikenin farkında mısınız? Vites kolu konsolu parçaları oynuyor ve çok fazla trim sesi var. Araç teybine bluetooth ile teli bağlayın, konuşma esnasında bluetoothu tel üzerinden kapatın, teyip kitleniyor ve 1-2 saat sonra düzeliyor sürekli ekranı açık kalıyor.

Plastik jant kapakları yan sanayi denecek kadar vasat berbat ve dayanıksız kırıldı bir tanesi km 2500

130 km sonrası sağırlaşan ve yürümeyen bir araç, bunun sebebi motorum güçsüz olması değil bu tamamen şanzumanın 6 ileri olmasıyla ilgili en az 8 ileri olmalıydı (zf hp 8'e selam, ustalara saygı kuşağı). Ayrıca araç 130 km üzeri hızlarda yolda çizgisine sadık değil; 15 senedir onca araba kullandım bu kadar tedirgin eden bir araç görmedim sürekli minik düzeltmeler yapmak zorunda kalıyorsun, gezmeyi çok seviyor. Peki bu araç neden alınır; düşük yakıt, tam otomatik şanzıman (sorunsuzluk cephesinden bakalım), yerden yüksek olması. Şimdi olsa alır mıyım? Hayır gider dsg si kronik sorunlu jetta alırdım, yahut opelin yeni dizel tam otomatik kombinasyonlarına bakardım.
yeni modeli yavaş yavaş gelendir. ve bu sefer fark yaratacaklar gibi.
(bkz: 2017 peugeot 3008)
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri