Gün geçtikçe ülkemizde hot hatch ürün girişi kıtlaşıyor. Vergilerden ve markaların tutumlarından dolayı çoğu hot hatch türkiyeye gelmiyor. Karşılaştırmamızda ise Türkiye'ye iddialı giren 2 adet b segmenti hot hatch var.

Peugeot 208 gti
1.6 motoru ile vergi avantajı diliminde yer alıyor. 1.6 turbo motoru ismi gibi 208 beygir güç 300 nm tork üretiyor. Çift renkli gövdesi oldukça şık görünüyor. Tutunmasının iyi olduğu söyleniyor. Motor sesinden mahrum bırakan makyajlı kasa egzoz sesinde tatmin edici bir tutum sergiliyor. Fiyatı ise 88.400 tl civarında.

Seat Ibiza Cupra'ya geldiğimizde 1.8 litrelik motor vergiden dolayı önce bir girdiriyor. Sonrasında 1.8 litrelik turbo motor 192 beygir güç 320 nm tork üretiyor. Çok büyük değişilikler geçirmeyen ibiza cupra genel olarak aynı görünüyor ve açıkçası çoğu kişi tasarımdan sıkıldığını dile getiriyor. Fiyatı ise 93.000 tl civarında.
bir vag sever dahi olsam peugeot 208'i seçeceğim karşılaştırma. Öncelikle vergi diliminden zaten 208'i seçerim. Sonrasında ise görüntüsü çok fazla hoşuma gitti ve söylenildiği gibi ibiza'nın tasarımında sıkıldım. Sokakta da sürekli görmekten sıkıldığım bir araba. Çift renki 208 gti daha çekici geldi ama pist şartlarında ikisini de tatmak lazım.
peugeot 208 gti'ın sürüş zevki olarak önde olmasından dolayı kazanacağı karşılaştırma. 2016 seat ibiza cupra ise mtv olarak dezavantajlı ve sürüş hissi volkswagen passat'tan haliceymiş. bu yüzden tercihim olamaz.
bir vag sever olmama rağmen net olarak 208 gti'ı tercih edeceğim karşılaştırma. Peugeot Sport da tam olarak olmasa da Renault Sport kadar iyi işler çıkarabilir ortaya. Ayrıca görüntüsü çok hoş ve sokaklarda çok fazla görmeyeceğiz. Bu bile direkt tercih sebebi olabilir.
Seat, resmen kendi bacağına kurşun sıktı. Bir önceki nesilde 1.4 motor kullanırken 1.8 kullanmaya başladı haliyle vergi yüzünden kendine sıkmış oldu. Diğer yönlere de bakılınca yanlış hatırlamıyorsam 208de kilitli difransiyel bile vardı tercihin 208 GTI olurdu
Sanal ortamda Vag'ın asla kazanamayacağı karşılaştırmalardır bunlar . Gerçekte mi ? Sokaklara bakın zaten görüyorsunuz . Pardon Pejo göremediğiniz için sonucu görüyorsunuz zaten .
pug 208 segmentinin en güzel en özgün araçlarından biri bence cupradan daha fazla memnun ve mutlu eder
Herkesin ben olsam 208 alırdım diyip, sonuç olarak Peugeot almayacağı bir kıyaslama. Dürüst olmak gerekirse bilgisayardan bakarken ben de 208 GTI alırdım diyorum. Ama iş ciddiye binerse tabi ki Cupra alırım.
Sözlüktekilerin %90 ının kafayı yediğini anladığım karşılaştırmadır.İbiza cupra dururken 208 almak saçma kaçar ibizayla gazlamanın keyfi çok farklıdır hem test ettim hem incelemesini izledim dileyen olursa otopark.cok videosunu izlemesini tavsiye ederim.Önemli olan görünüm vs. Değil önemli olan performansı bi çift renk diye 208 alıcak olan arkadaşlara selam olsun
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri