Şu an sıfırının satışı olmasa da hala çok mantıklı olan araba.

1.6 litrelik turbo beslemeli ünite 156 beygir ve 260 Nm tork üretiyor. 1100 kilogram ağırlığı var, 0-100 7.3 saniye. 1.6 thp'inin önü zaten çok açık, bu güzel bir şey.

Peugeot 208 gti'a 75.000tl para istendiği düşünülürse alınması gereken araba konumuna geldiğini düşünüyorum. 2-3 değişiklik ile hem çok sportif görünüyor hem de hızlı gidebiliyor. (bkz: chip tuning)

Peugeot 207 rc'ye göre çok daha iyi yol tutuyor ve daha yumuşak. Bu otomobil için uğraşılmış o çok belli. 208'lerin kronik sıkıntısı olan 'direksiyondan dolayı kadranları görememek' bunda da var. Ama koltuklar güzel, görüş açıları güzel.

6 ileri manuel şanzımanın oranlar ve vites geçişleri güzel, sportif hissettiriyor. İkinci ellerini yaklaşık 50.000tl'ye bulabiliyorsunuz bu da onu alınabilecek bir otomobil haline getiriyor.
Fiyat/performans'ta ezip geçmekte olan otomobil.
İkinci eli çok değerlenmedi, chip tuning ve downpipe ile çok da iyi güçler alınıyor.
Biraz da yere yaklaştı mı çok güzel bir görünüme kavuştuğunu söylemek gerek.
Alıp mıncıklanası modeldir. Direksiyon dıştan kötü görünse de güzel kavranır, sportif kullanıma güzel katkıda bulunur. Motor da mıncıklanmaya gelir
İkinci elleri oldukça ucuz olan otomobil. Yaklaşık 45.000 tl gibi bir fiyata temiz bir tanesine sahip olabilirsiniz.

1.6 thp motorun önünün açık olduğunu düşünürsek, modifiyeye de uygundur.

Görünüm olarak ise gti olan kardeşinden çok farklı değil, bu yüzden bence daha mantıklı bir seçim.
Sadece yazılımla 156 HP lik 1.6 THP den sağlıklı bir biçimde 190 HP alınablmektedir. Fazlası içinse gerekli ekipmanlarla güç almaya devam edebilmek mümkündür.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri